FBC Rakovník A – Travel F. Všeruby 4:3 (2:2)

Od začátku utkání byl aktivnější rakovnický celek. Ovoce to přineslo v páté minutě, kdy Šik nabil Vlkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Půl minuty nato Koláček nahrál Šikovi, jenž příklepem přidává druhou branku. Odpověď přišla po vhazování, po rakovnickém laxním bránění střelby – 2:1. Když Hruška prošel nedůraznou rakovnickou obranou, bylo vyrovnáno. Střídání nato opět Hruška otáčí skóre na 2:3. Vyrovnání přichází obratem. Němeček nahrál Vlkovi, který z první skóruje – 3:3. Tři minuty nato Koláček prošel obranou soupeře a nedal brankáři Vetchému šanci – 4:3. Do konce utkání již branka nepadla a tak Rakovník, který Všeruby dvojnásobně přestřílel, odchází zaslouženě ze zápasu jako vítěz.

Bodování: Vlk 2+0, Koláček 1+1, Šik 1+1, Němeček 0+1

FBC Rakovník A – Západočeská drť 2:6 (1:3)

V druhém zápase čekal rakovnické hráče zkušený tým s velmi úspěšnou střelbou. Hned v první minutě se to potvrdilo a Rakovník prohrává 0:1. V páté minutě našel Koláček Šika, který z první vyrovnal – 1:1. Do přestávky soupeř vstřelil dvě branky a znovu se ujal vedení.

Po přestávce se do zápasu snažil nastoupit hráč Drtě, který nebyl na začátku utkání na lavičce, ani na soupisce. To se Rakovnickým nelíbilo a vehementně protestovali. Hráč dostal trest do konce utkání a Rakovníku se tak naskytla příležitost přesilové hry bez možnosti návratu do hry po obdržené brance. Nejprve Vlk orazítkoval spojnici branky, aby poté Němeček i Koláček trefili tyčku. Na konci přesilové hry po nahrávce Vlka Koláček přece jen skóruje, ale Rakovnickým to nakonec není nic platné. Tři minuty před koncem totiž střílí Drť další dvě branky a výsledek pečetili v poslední minutě do prázdné branky. Rakovník soupeře přestřílel, ale bohužel koncovce štěstí nepřálo. Naopak Drť potvrdila velmi slušnou úspěšnost střelby.
Nutno podotknout, že pokud Rakovničtí přemýšlejí o play-off, musí rapidně zlepšit obrannou fázi hry a koncovku.

Bodování: Koláček 1+1, Šik 1+0, Vlk 0+1.

FBC Rakovník: Hamouz, Němeček, Koláček, Vlk, Šik, Vích. Náhradníci: Petrbok, Fišer, Halama