SK Kometa Polička — HBC Rakovník 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

První třetina čtvrtfinálového duelu skončila bez branek, avšak domácí byli od úvodu střelecky aktivnější. V prostřední části se podařilo Poličce dostat do vedení, když se v 26. minutě prosadil Anýž – 1:0. Hosté vyrovnali ve třetí třetině, když se po vyhraném buly trefil Polívka – 1:1. V 43. minutě vrátil vedení domácím Dvořák – 2:1. Rakovničtí hokejbalisté poté odvolali brankáře, avšak po vyhraném buly nastřelili pouze Hejtmánka, který pečetil výhru domácích do prázdné brány.

„V Poličce jsme nehráli vůbec dobře, soupeř byl nebezpečnější, lepší, přestřílel nás. My jsme vystřelili pouze osmnáctkrát na bránu, což je nejméně za celou sezonu. Nevypracovali jsme si ani žádné gólové šance, byl to takový mdlý výkon, nedá se ale nic dělat, každý den není posvícení," zhodnotil porážku hrající trenér Martin Tvarůžek a zároveň dodal.

„My jsme s nimi v sezoně hráli pouze jednou u nás doma, kde jsme je porazili celkem v poklidu 5:1, je pravda, že jim chyběli asi dva, tři lidi, ale to by nám s naším kádrem nemělo dělat problém. Nyní tedy máme nůž na krku a doma je musíme dvakrát porazit, jinak je celá sezona pokažena."

Přes úvodní prohru Martin Tvarůžek věří, že jeho mužstvo má na postup. „Přesto si myslím, že je v Rakovníku dvakrát porazíme. Máme lepší tým, já mu věřím. Bude to určitě jiný zápas, my máme větší hřiště, navíc asfaltové, u nich se hrálo na plastovém, takže jsem přesvědčen, že si s nimi poradíme," uvedl Martin Tvarůžek a následně poodtajnil, zda plánuje do domácí odvety udělat nějaké změny. „Změny v sestavě nebudou vesměs žádné, jediný rozdíl bude v tom, že budeme hrát na dvě lajny. Bude nám chybět Polívka, který je ve Španělsku a Stahl, který je na Ukrajině. Takže to nejlepší, co bylo z třetí formace, se posune dopředu, budeme hrát na deset lidí, zkusíme na ně vlítnout a nějakým způsobem je utahat."

Čtvrtfinálová odveta se bude hrát v sobotu ve 14 hodin na Městském stadionu v Rakovníku, případný rozhodující duel v neděli od 11 hodin opět v Rakovníku.

HBC Rakovník: Gerlich – Pospíšil, Cafourek, O. Tvarůžek, Suchý, Sunkovský – M. Tvarůžek, Polívka, Martínek, Šíma, Sýkora st., Sýkora ml, Hradecký, Šírl, Stahl.