Kert Park Praha– HBC Rakovník 10:1 (3:0, 3:1, 4:0)

Pražská mise nezačala pro Rakovnické vůbec dobře, když hned v prvním duelu v pražských Lužinách dostali od Kert Parku deset branek, z toho pět z přesilových her.

„Opět jsme dělali spoustu chyb, po kterých jsme neustále hráli v oslabení a to proti takovému týmu, jako je Kert, nejde. Z deseti přesilovek využili domácí pět, z toho čtyři do do poloviny utkání. Jinak byl Kert od začátku o třídu lepší, ale svými školáckými chybami jsme mu to hodně usnadnili," řekl zklamaně hrající kouč HBC Rakovník Milan Sýkora, podle nějž to bylo doposud nejhorší utkání Rakovnických v soutěži.

Jedinou branku hostů vstřelil za stavu 3:0 pro Kert z přesilové hry Milan Sýkora mladší, který dorazil střelu otce od červené čáry. Poté však pokračoval brankostroj domácích, v jejich dresu se vyznamenal hlavně Tomáš Wróbel, který zaznamenal hattrick a navrch přidal čtyři asistence.

TJ KOVO Praha — HBC Rakovník 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Ani nedělní duel na Palmovce nezačal pro hosty z Rakovníka příliš dobře, když se domácí Kovo ujalo v přesilové hře v 8. minutě vedení. „Opět jsme udělali zbytečné chyby, za které nás soupeř potrestal. První gól jsme obdrželi z přesilovky, domácí poté zvýšili na 2:0 a když se nám podařilo zásluhou Eitlera z přesilové hry snížit, hned vzápětí následoval faul Pospíšila, další oslabení, za které jsme byli opět potrestáni a už jsme to nedokázali otočit," popsal nedělní duel Sýkora, podle nějž byl však výkon mužstva tentokrát již o poznání lepší. „Proti Kovu už jsme hráli o poznání lépe, ale chyby rozhodují zápas, my jich uděláme více než soupeř a jsme za to potrestáni. Někteří si musí na soutěž ještě zvyknout, jinak ale musím kluky pochválit, neboť na hřišti nechali všechno."

Kromě chyb v obraně se Rakovnickým nedaří ani v koncovce. „Na gól se strašně nadřeme, potřebujeme na něj alespoň deset šancí, což je špatné. Neproměňujeme vyložené šance a to nás také stojí lepší výsledek. Přitom si šance dokážeme vytvořit, Kovo jsme přestříleli, ale naše koncovka je velmi špatná a někdy máme i smůlu. Je to o zkušenosti, extraliga je někde jinde, než národka a musíme si na to zvyknout," ví Milan Sýkora. Nováčka extraligy nyní čekají týmy, se kterými by se mohl střelecky chytit. „V sobotu nás čeká Letohrad, v neděli zajíždíme do Ústí, poté hrajeme doma s Mostem. To jsou týmy, se kterými se můžeme rovnat a nyní se bude lámat chleba."

HBC Rakovník: Gerlich, Solar – Pospíšil, Sunkovský, Eitler, Urban, M. Tvarůžek – O. Tvarůžek, Suchý, Sýkora ml., Sýkora st., Vostárek – Pechanec, Koloc, Schierl, Šíma, Polívka – Tlustý, Hildebrand.