HBC Hradec Králové – HBC Rakovník 1:2 po s.n. (0:0,1:0,0:1-0:1)

„Utkání bylo z obou stran opatrné, neboť hrál desátý tým s devátým a tak bylo znát, že nikdo nechce udělat první chybu. Bohužel tu jsme první udělali my a ve 25. minutě jsme za ni byli potrestáni," litoval hrající kouč HBC Rakovník Milan Sýkora a pokračoval. „Poté jsme si řekli v kabině, že nemáme co ztratit a ve třetí části jsme začali více útočit a ve 37. minutě se nám podařilo vyrovnat, když Šíma od rohu našel volného Ondru Tvarůžka a ten bekhendem mířil přesně mezi nohy domácí gólmana," popsal vyrovnávací gól Milan Sýkora.

V závěru mohli Rakovničtí rozhodnout, zejména Martin Tvarůžek, který však svůj samostatný únik bohužel neproměnil, ale jeho chvíle ještě přišla v následných samostatných nájezdech, když oba své nájezdy proměnil a zajistil nováčkovi bonusový bod.

SK Sudoměřice – HBC Rakovník 1:2 (0:0,0:1,1:1)

Milan Sýkora hodnotil podobně, jako utkání v Hradci, i to v Sudoměřicích. „Opět to bylo velmi opatrné a náročné, stejně jako proti Hradci jsme si říkali, že nesmíme udělat žádnou chybu a po vyrovnané první části se nám podařilo dostat po akci Polívky a Martínka do vedení. Na konci druhé části jsme však udělali faul, šli do oslabení, a domácí na začátku třetí třetiny přesilovku využili," litoval Sýkora.

Zápas začal gradovat, stupňovaly se také emoce a docházelo k ostrým soubojům. Ve strhujícím závěru došlo 14 sekund před koncem ke klíčovému okamžiku. „Martin Tvarůžek vypíchl na obranné modré míček na Honzu Eitlera, který se dostal až za branku, odtud se uvolnil a po rychlém výpadu zpoza brány skóroval," popsal rozhodující gól Milan Sýkora a na závěr dodal. „Vezeme z venku pět bodů, což je krásné, jsem moc spokojen. Snad už tu smůlu ze sebe setřeseme a začneme hrát, co umíme."

HBC Rakovník: Gerlich (Solar) – Pechanec, Pospíšil, Sunkovský, Sýkora, O. Tvarůžek – Eitler, Hradecký, Martínek, Myslivec, Polívka, Schierl, Sýkora ml., Šíma, M. Tvarůžek.