„Padla na nás deka a musíme udělat radikální řez v sestavě, neboť takhle to dál nejde. Už je mi to trapné se stále opakovat, ale opět jsme prohráli po školáckých chybách. Vůbec se nám nedaří a to jak v poli, tak i gólmanům, kteří inkasují laciné góly. Všechno je špatně a něco se musí stát, aby se to zlomilo, jinak se z posledního místa neodrazíme," byl velmi zklamaný hrající trenér Rakovnický Milan Sýkora.

Rakovničtí vstoupili do sobotního zápasu s Letohradem velmi nešťastně, když hned po 26 sekundách inkasovali z hole Protznera. Ve 12. minutě zvýšil vedení hostů Košťál a stejný hráč upravil v čase 20:37 již na 3:0 pro Letohrad. Rakovničtí sice v 28. minutě dokázali díky staronové posile Myslivcovi snížit na 1:3 a měli i další velké šance, ale opět je zrazovala koncovka a místo kontaktního gólu přišla další pohroma, když hosté během dvou minut ve třetí části přidali další tři branky a bylo po zápase.

Podobný průběh měl i nedělní zápas v Ústí s tím rozdílem, že Ústečtí byli na rozdíl od Letohradu mnohem aktivnější a po první třetině vedli již 3:0. Poté sice snížil Eitler a hosté vzápětí dokonce hráli dvojnásobnou přesilovku, ale místo dalšího sníženě přišel po patnácti vteřinách trest a domácí brankostroj pokračoval i nadále až do konečného stavu 8:1.

„Je to stále stejná písnička, po nedůrazu před bránou inkasujeme několik gólů a pak už nejsme schopni výsledek otočit. Nyní nás čeká předposlední Most, který musíme porazit. Ještě není nic ztraceno," věří Milan Sýkora.

HBC Rakovník: Gerlich, Solar – Koloc, Pechanec, Pospíšil, Suchý, Sunkovský, O. Tvarůžek – Eitler, Martínek, Polívka, Schierl, Sýkora st., Sýkora ml., Šíma, Tlustý, M. Tvarůžek, Vostárek.