HC Jesenice – HC Rakovník 4:2 (0:0, 1:2, 3:1)

„Bohužel nemáme střelce, což se projevilo i v Jesenici. Z 11 gólů, které jsme vstřelili, dali většinu z nich beci a i nyní dali útočníci pouze jeden gól. Přitom jsme byli bruslařsky lepší, ale nepadá to tam," stěžoval si hned na úvod vedoucí týmu HC Rakovník Vladimír Soukup.

Rakovničtí přitom začali dobře, měli převahu, když jeli několikrát sami na bránu, ale chabá koncovka zapříčinila, že se skóre se dlouhé minuty neměnilo a to ani tehdy, když hosté hráli přesilovku 5:3. Na druhé straně musel několik úniků Jesenických hasit Pospíšil.

V prostřední části hosté ještě přidali, svého soupeře přebruslovali, ale opět nedávali branky ani z těch nejvyloženějších příležitostí. A tak přišel trest a v čase 28:30 se Jesenice dostala do vedení. Hned v následující minutě však po přihrávce Větrovce vyrovnal krásnou ranou od modré V. Petráček – 1:1. V 33. minutě se hostům podařilo otočit, když puk doputoval od Kounovského a Vyskočila k Noskovi, a ten korunoval rakovnickou převahu – 1:2. Další velké šance hostů zůstaly nevyužity, a výsledkem 1:2 tak druhá třetina skončila.

Nevyužité šance nakonec hostující tým přišly velmi draho, neboť ve 44. minutě Jesenice srovnala a v 52. minutě se dokonce dostala do vedení – 3:2. Vyrovnat už se Rakovnickým nepodařilo, naopak inkasovali v 58. minutě počtvrté. „Opět jsme umřeli na krásu. Hráli jsme pěkný hokej, ale nedáváme góly, z metru netrefíme prázdnou bránu a chybí nám střelci, kteří se však v této době těžko shání," konstatoval Vladimír Soukup.

Že Rakovničtí doplatili na neproměňování šancí potvrdil i trenér Jan Svitavský. „Opět se opakoval tradiční scénář, kdy jsme dvě třetiny soupeře přehrávali a po zásluze vedli a mohli jsme dát i další branky, ale domácí podržel jesenický gólman Příhoda, který je vynikající brankář a těžko se mu dávají góly, což potvrdil i nyní. Přesto jsme si po dvou třetinách věřili, že bychom ten zápas mohli zvládnout, protože jsme měli herně navrch, ale finální fázi nemáme dobrou, chybí nám góloví hráči a místo uklidnění tak přišel obrat domácích."

Kromě neproměňování šancí trápí Rakovnické i zbytečné chyby v obraně. „Za stavu 2:1 došlo k fatální chybě našeho obránce, kdy před naší modrou čárou odevzdal puk soupeři, z čehož byla vyložená šance, po které domácí vyrovnali. V ten moment jsme začali být nervózní a kupili jsme další chyby a doplatili jsme na ně. To souvisí i s naší celkovou situací v týmu, kdy si přestáváme věřit v momentě, kdy jsme na hraně a soupeř toho využije," hlesl Svitavský, podle nějž chybí i trochu pověstného štěstí. „Bohužel, chybí nám i více štěstí, aby nám tam spadl nějaký náhodný gól a kluky nastartoval. Je to už čtvrtý prohraný zápas, máme jen jeden bod a budeme muset ještě hodně zabojovat."

Diváci: 49

Vyloučení: 11:11 (z toho domácí i hosté 1 x 2 plus 10 minut)

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vyskočil, Vošta – Nosek, Kounovský, Chvojka – Mikeš, T. Petráček – Ságner, Bauer, O. Gebhart – Větrovec, V. Petráček – M. Gebhart, Ambroz, Zuska.