Na ploše stadionu přivítali Rakovničtí třetí tým loňské tabulky - ProSport Litoměřice. Hosté sice loni skončili o bod před Rakovníkem, ale tentokrát na domácí hráče neměli. Přijeli totiž jen v šesti hráčích.

IHC Rakovník - Prosport Litoměřice
13:4 (2:0, 2:0, 5:3, 4:1)

Domácí naopak nastoupili s početným, téměř dvacetičlenným kádrem, ovšem jejich početní převaha nebyla zpočátku příliš znát. Hosté hráli velmi opatrně vědomi si toho, že potřebují ušetřit síly na všechny čtyři 12 minutové části a domácí se tak prosadili až téměř po deseti minutách. To skóroval Martin Gebhart střelou pod horní tyčku. O necelé dvě minut později se prosadil jeho bratr Ondřej, který podobnou střelou do šibenice upravil na 2:0 pro domácí. Také ve druhé čtvrtině zápasu byli domácí lepším týmem a často ohrožovali litoměřickou svatyni, ale na góly znovu museli počkat až se ve 21. minutě trefil Pospíšil a o dvě minuty později Fišer. Zato třetí část hry se stala skutečnou přestřelkou, vždyť padlo celkem osm branek. Rakovník byl znovu úspěšnější než Litoměřice přesto, že hosté už přece jen našli recept na domácího brankáře Rakovníka a dokázali se třikrát gólově prosadit. Zásahy Karla, Pospíchala, O. Gebharta a Pilíka ale přesto poslaly domácí do jednoznačného vedení 9:3. Střelec devátého gólu Pilík podobným způsobem otevřel poslední čtvrtinu zápasu a vstřelil jubilejní desátou branku, na což hosté odpověděli svým posledním úspěchem. Následné gólové trefy Karla, Fišera a Opata ale znamenaly, že hosté odjeli z Rakovníka nakonec s velmi vysokou porážkou.
Rakovničtí s ohledem na neúplnou sestavu hostí nemuseli podat nadprůměrný výkon aby vysoko zvítězili. Mohli si vyzkoušet různé herní varianty a úspěšnost některých nápaditých akcí s konečnou střelou do prázdné branky může být příslibem do budoucna.
Skutečnou výkonnost a dobrý odhad při sestavení týmu pro první mistrovské utkání ale ukáže až pátek 24. dubna, kdy IHC Rakovník hostí nadmíru těžkého soupeře - IHC Litvínov. Jde totiž o tým, který se skládá z hokejistů, jenž hrají za extraligový Litvínov lední hokej.
Utkání začíná na zimním stadionu v Rakovníku v pátek od 19. hodin a zváni jsou všichni příznivci nejrychlejší hry na světě. I když tentokrát mohou shlédnout hokej jen v kolečkovém podání.

AUTOR: Sláva Pilík

Stanovisko redakce Rakovnického deníku k diskuzi pod článkem:

Naší sportovní redaktorce Rakovnického deníku se podařilo zjistit, že došlo k úpravě rozpisu z důvodů vyloučení mužstva HC APeX Praha. "Naše mužstvo bylo vyřazeno oficiálně z důvodu včasného nezaplacení startovného ve výši tisíc korun," sdělil Deníku Tomáš Doležal co by hlavní kontaktní osoba pražského klubu a dodává: "Naše mužstvo hraje inline hokej od jeho založení (1998) jako jediné v ČR a dnes kvůli panu Horníkovi, který působí u inlinu pouhé tři roky, si ani necvrnkne. Ať žije sport. Ještě je nutné podotknout, že I.liga u inlinu nefunguje tak jako třeba u ledního hokeje. I-liga u inlinu je ekvivalentem hoby lig hraných na všech stadionech po ČR, kde vše funguje na bázi dohody a vylučuje se pouze za hrubé porušení sportovních pravidel. Po deset let naše mužstvo hrálo extraligu In-line hokeje, ale ani zde jsem se s podobnou praktikou nesetkal a to ani v případě, že došlo k hrubým porušením řádů a pravidel."

Z tohoto důvodu je tedy jasné, že došlo k úpravě rozpisu, což nám potvrdil i vedoucí zimního stadionu Jiří Karel. Kompletní upravený rozpis najdete na našem webu hned, jak jej budeme mít k dipozici. (hej, elm)