Na závodech v Ústí nad Labem si premiéru v letošní sezóně odbyla devítiletá Laura Gelnarová, která naprosto suverénně a bez zaváhání zajela krásnou volnou jízdu v kategorii Nejmladší žačky B a získala zlatou medaili! Další zlatá zářila na krku Karle Ježkové, která s úsměvem na tváři porazila všechny soupeřky v kategorii Nováčci starší. Třetí cenný kov patří Kateřině Hrdličkové, která v kategorii Nováčci mladší a vybojovala bronz. Na severu Čech se představila i devítiletá Helena Kopečná a obsadila 16. místo z 24 krasobruslařek v kategorii Nejmladší žačky B.

Další tři členové rakovnického krasobruslařského oddílu se vydali bojovat o cenné kovy do Hradce Králové a boj to byl opět úspěšný. Bratři Miron a Gordey Iefremenko soutěžili v kategorii Nováčci chlapci a oba stanuli na stupních vítězů. Gordey získal stříbrnou medaili, Miron bronzovou. Dařilo se i Karle Ježkové, která v kategorii Nováčci starší vybruslila stříbrnou příčku.

Velkou radost ze stále se rozšiřující medailové sbírky má organizátorka rakovnického krasobruslařského oddílu Eva Hrdličková. „Je to velký úspěch, zatím přivezly děti z každých závodů medaile. Bojují s velkou konkurencí v České republice a dokazují, že rakovnický oddíl je na výborné úrovni. Další závody nás čekají tuto sobotu. Část oddílu pojede na Český pohár na Velkou cenu Akademie Tomáše Vernera v Praze a část do Roudnice nad Labem na Pohár ČKS. Držme dětem palce,“ vzkazuje Eva Hrdličková.