„Čekají nás hned v úvodu hodně těžké zápasy, sílu Ukrajiny známe částečně z nedávného mistrovství Evropy v Německu, Italové jsou pro nás zatím méně známý soupeř,“ nechal se slyšet před vstupem do turnaje Martin Seemann a jeho slova se potvrdila.

Cestu evropským pohárem začali Rakovničtí skvěle a s ukrajinským mistrem HC OKS Vinnitsa vedli v 15. minutě po dvou gólech Seemanna a dalších Jahody a Josefa Trejbala už 4:1, ale pozdější vítězové celého poháru nejen srovnali krok, ale pouhých pět sekund před koncem vstřelil Moroz vítězný gól na 6:5.

Podobný průběh mělo utkání i s italským mistrem HC Bra, kdy na vedení soupeře odpověděli hned třikrát Procházka, Kopřiva a Jahoda, ale ani tady nadějný náskok nakonec výhru neznamenal. Italové vyrovnali a Chiesa vstřelil i rozhodující branku na 5:4. „Je to škoda, že jsme vedení a nadějné stavy ani v jednom ze zápasů neudrželi,“ okomentoval těsné porážky z branky gólman Pavel Hraba.

Až ve třetím utkání na evropské palubovce pak Rakovník naskočil zpátky na vítěznou vlnu a už na ní zůstal. Nejprve vysoko porazil pořádající Bulhary z FHC Slavia 1921 17:3, potom si vyšlápl na skotský HC Western 4:2 a v závěrečném duelu přehrál maďarského mistra Soroksari HC 10:3.

Tři výhry pak znamenaly konečné páté místo v evropském poháru, v tabulce střelců se pak prosadili na páté místo s deseti góly Martin Seemann, o gól méně vstřelil Tomáš Jahoda a do první desítky se se šesti trefami vtěsnal i Josef Trejbal. „Jsme trochu zklamaní, v prvních dvou utkáních, která nás poslala do skupiny o páté místo, jsme měli na lepší výsledky a na postup mezi nejlepší čtyřku. Začali jsme se trochu bát o výsledek, přestali být aktivní a soupeři toho využili. Příští rok budeme v evropském poháru startovat znovu a pokusíme se o ještě lepší výsledek,“ okomentoval pohárové páté místo Pavel Hraba.

Konečné pořadí EuroHockey Indoor Club Challenge I Varna 2020: 1. HC OKS Vinnitsa (Ukrajina) 2. Slagelse HC (Dánsko) 3. Cardiff Met (Wales) 4. HC Bra (Itálie) 5. HC 1972 Rakovník 6. HC Western (Skotsko) 7. FHC Slavia 1921 ( Bulharsko) 8. Soroksari HC (Maďarsko).

Sestava HC 1972 Rakovník: Hraba – Dašek, R. Ostaš, J. Ostaš, Kopřiva, Jos. Trejbal, Klaban, Jahoda, Seemann, Procházka, Tran, Jan Trejbal. Trenér Josef Ostaš.

Miroslav Koloc