HBC Rakovník – HBC Alpiq Kladno 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Od prvních minut byl k vidění urputný a bojovný hokejbal, když tón zápasu diktovali domácí. V 9. minutě se také Rakovník dostal do vedení, když volný míček na brankovišti dorazil do branky Mendel. Vedení ale dlouho nevydrželo. Za půl minuty hosté dokázali srovnat a překonat Muškáta v brance domácích.

Ve druhé třetině Kladenští zlepšili pohyb a vyrovnali hru. Šance se přelévaly na obou stranách, ale brankáři vítězili nad střelci obou týmů, a tak se prokřehlí diváci branky nedočkali.

V poslední třetině se obraz hry nezměnil, gól mohli vstřelit domácí, ale i hosté, avšak rozhodnutí přinesla až poslední minuta. Vítěznou branku nakonec vstřelili Rakovničtí, když se z levého kruhu trefil pod vyrážečku hostujícího brankáře opět Mendel, a to pouhých pět sekund před vypršením základní hrací doby. Ten tak rozhodl, že všechny tři body zůstaly na Městském hokejbalovém stadionu v Rakovníku.

Se svými postřehy se svěřilo trenérské duo Štulc a Sýkora: „Dnes kluci předvedli kolektivní výkon, zápas si dokázali užít tak, aby je bavil, a to se projevilo na předvedeném výkonu. O vítězství jsme mohli rozhodnout dříve, ale nakonec jsme po zásluze vstřelili druhou branku a vyhráli."

HBC Rakovník: Muškát - Čech, Nistor M., Macák, Nistor D., Císař T., Sýkora, Korf, Fišer. Trenéři: David Štulc a Milan Sýkora.