Maraton zápasů, které se na umělé trávě městského stadionu odehrávaly pod záštitou starosty Města Rakovník Ing. Zdeňka Nejdla, určil nejen pořadí v kategorii žen a mužů, ale ukázal i aktuální formu českých i rakouských týmů před nadcházející sezónou. Ženy HC 1972 Rakovník, u kterých je již jisté, že se alespoň v podzimní části extraligy budou muset obejít bez pevné trenérské ruky, sice podlehly hned v prvním duelu Výběru Prahy, který byl hlavně složený z českých reprezentantek do 21 let, 2:4, ale v dalším kole porazily rakouský HC Wels s několika hráčkami Meteoru České Budějovice brankami Škrancové a Predmeské v poslední minutě utkání 2:1.

Hradeckou Slavii sestřelily dvě přesné trefy B. Polcarové a Hanzlové. Vedly zásluhou penalty Škrancové 1:0 i v závěrečném vystoupení proti Bohemians, ale neproměněné šance, vyrovnávací branka a rozhodující trefa Preissové znamenaly porážku 1:2 a bronzovou příčku v turnaji.
Naopak pro Bohemku to znamenalo stříbro a kdyby dokázaly dát Rakovníku ještě jednu branku, mohly se hráčky Bohemians dokonce radovat i z poháru.

Pořadí Růža Cup 2010 ženy: 1. Výběr Prahy 9 11:7 2. Bohemians Praha 9 9:5 3. HC 1972 Rakovník 6 7:7 4. HC Wels 4 5:8 5. Slavia Hradec Králové 1 1:6.

V soutěži mužů kralovali hlavně domácí a President Praha, jejichž vzájemný duel sice skončil 3:2 pro pražské pozemkáře, ale ti potom zaváhali s HC Bolevec 1:2 a Weinerem Neudorf 0:0, naopak HC 1972 Rakovník dokázal všechny své další protivníky porazit i díky střelecky disponovanému Petru Procházkovi, který byl nejlepším kanonýrem Růža Cupu 2010, a obhájil své loňské prvenství.

Pořadí Růža Cup 2010 muži: 1. HC 1972 Rakovník 12 15:7 2. President Praha 10 9:6 3. Weiner Neudorf 7 14:12 4. HC Bolevec 4 8:16 5. TJ Litice 1 3:16.

Součástí turnaje byly i dovednostní soutěže. Nájezdy na brankáře vyhráli Constantin Lenz (Neudorf) a Zuzana Smitková (Hradec Králové). Soutěž o nejdelší lob se stala kořistí rakovnického Josefa Daška, jenž poslal míček do vzdálenosti 52 metrů, excelovali i gólmani Čecháková z Hradce a neudorfský strážce svatyně Bobik.

Pozemkářský festival se v Rakovníku vydařil nejeni díky párty v námořnickém duchu na Tyršově koupališti, ale podpořila ho i osobní účast rakovnického starosty Zdeňka Nejdla, prezidenta Českého svazu pozemního hokeje Gina Schilderse a generální sekretářky ČSPH Martiny Motshagen.

MIROSLAV KOLOC