HBC Rakovník – TJ KOVO Praha 2:3 po sn. (0:0, 1:0, 1:2)

Přitom měli rakovničtí benjamínci k bodům nakročeno více než dobře. V úvodní třetině sice ještě branka nepadla a více práce měl domácí Bendl, který se však ukázal jako bezchybný, ale dvě rakovnické příležitosti volaly po gólu. Toho se hráči ve stříbrných dresech dočkali ve třetí minutě druhé části, kdy K. Chvosta postrčil na kapitána Prokopa, jenž vymetl levou šibenici pražské svatyně – 1:0. I v dalších minutách mohli skóre navýšit domácí, ale Prokop, Sýkora a ani Kolář Balíka v brance Kova nepřekonali!

Rakovničtí se podruhé prosadili hned v úvodu poslední desetiminutovky. Sýkora našel před brankou Grünwalda, jenž přes ruku přistrčil Prokopovi, jenž přes ležícího gólmana poslal míček do sítě – 2:0. Poté už si začali domácí vybírat opět porci smůly. Prokop nejdříve mířil do brankářovi lapačky, posléze do tyčky a Sýkoru Balík při jeho pokusu vychytal. Na druhé straně se naopak dokázal v šesté minutě prosadit po závaru Hulín – 1:2. Devadesát vteřin před poslední sirénou pak dílo zkázy dokonal Černický – 2:2. V samostatných nájezdech pak byli šťastnější hosté, za které poslední pátý nájezd proměnil Karásek. V rakovnických dresech byli neúspěšní Sýkora, Grünwald, Prokop, Nováková a Centek.


HBC Rakovník – TJ KOVO Praha 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

V odpolední odvetě se na domácích projevilo zklamání z prvního duelu. Za celý zápas si nevytvořili ani jednu vyloženou brankovou příležitost. Naopak hosté Zakouřilem a dvakrát Fantou rozvlnili jejich síť hned třikrát.

„Škoda, že jsem naše ranní vedení neudrželi až do konce, protože jsem dřeli a body bychom si zasloužili. Nakonec jsme ale nedokázali vyhrát ani po nájezdech… Odpoledne to bylo fakt hrozné. Já se všem omlouvám, ale už jsem opravdu nemohl, protože jsem byl ráno i odpoledne na hřišti prakticky nepřetržitě,“ uvedl rakovnický kapitán Prokop.

HBC Rakovník: Bendl – Centek, V. Chvosta, Nováková, Novák, Sýkora, Prokop, Grünwald, Kolář, K. Chvosta.
Trenér: Pavel Pospíšil.