Tamní rezerva dlouho bojovala o přední příčku, ale po nevydařeném zápase se Žebrákem její hráči využili jarních prázdnin k pobytu na horách, a tak proti nám nastoupilo poměrně dost oslabené družstvo. To jsme uvítali hlavně proto, že i nám chyběl nějaký ten hráč základní sestavy. Výsledek oslabení soupeře se také rychle projevil. Gutman, Kozlovský a Plíva, všichni na předních šachovnicích, přijali nabídku remízy a Dočekal na poslední šachovnici rychle vyhrál. Ve zbývajících partiích stál hůře pouze Wasserbauer, kterému však soupeř předložil nabídku remízy. Radek samozřejmě přijal. Pak už jen zbývalo vyhrát tři lepší pozice a odjet vesele domů. Ovšem ošidnost šachové hry se v tuto chvíli projevila. Volf i Mišičko své pozice proti značně slabším soupeřům pouze remizovali a tak vítězství 5:3 (Satranský vyhrál) získalo trpkou příchuť. Zvlášť poté, co jsme zjistili, že Žebrák také vyhrál a dotáhl se na Rakovník i v počtu vyhraných partií. Vzájemný zápas, který se bude hrát již příští týden, tak získal na pikantnosti. Remíza totiž nic nevyřeší a tak se obě mužstva budou snažit o vítězství.
Ve vítězném tažení pokračovalo rakovnické Déčko, které dokázalo zvítězit s Buštěhradem „C“ opět nejtěsnějším výsledkem 3:2. Jako obvykle zvítězil Beneš. Zaváhání Spilky, který pouze remizoval, tentokrát napravili výhrou Mařík a remízou Folbr. Prohru ovšem rakovnickým vrátili buštěhradští v zápase Rakovník „C“- Buštěhrad „B“. Z rakovnického družstva dokázal zvítězit jenom Košnar, a tak Rakovník prohrál 1:4.
Neúspěšně svůj zápas sehrála i rezerva Kolešovic, která prohrála s Kralupami „D“ těsně 2:3. Za Kolešovice vyhráli Šlégr a Procházka.

JAROSLAV SATRANSKÝ