Předposlední duel halové sezony byl jednoznačnou záležitostí favorizovaného Rakovníka. V prvním dějství bylo skóre k hradecké Slavii ještě shovívavé. Po změně stran už se převaha Hrabovy družiny projevila naplno. Celkem se Rakovničtí trefili do černého sedmkrát a i bez kanonýra Martina Seemanna vyhráli hladce 7:1. „Museli jsme vyhrát, abychom byli ve hře o zlatu a zápas se nám povedl. První půlka byla ještě vyrovnaná a góly padaly až v závěru poločas. Poté jsme se už rozjeli naplno, padaly pěkné a rychlé branky a měli jsme hru pod kontrolou. Dosáhli jsme pohodového vítězství a navíc ušetřili síly na Slavii,“ byl spokojen hrající kouč Pavel Hraba.

Slavia, která na Rakovník ztrácela dva body udolala městského rivala Bohemians 3:2, což znamenalo, že přímý souboj dvou nejlepších rozhodne o titulu.

Velké finále začal lépe Rakovník, který se ujal vedení, když křižnou přihrávku Daška krásně tečoval Tran. Svěřenci hrající kouče Hraby nadále útočili, avšak Slávisté udeřili do otevřené obrany těsně před půlí.

Vyrovnávací branka Pražany nabudila, více drželi balonek a podařilo se jim vstřelit tři rychlé branky. Rakovničtí reagovali Procházkou, který zakončil nádhernou akci Jahody. „Pak jsme šli do hry bez brankáře. Nasadili jsme našeho nejlepšího hráče Martina Seemanna, který se léčí po zranění svalu. Šetřili jsme ho kvůli mistrovství světa, aby se dal do pořádku, ale na posledních osm minut tam šel i on. Najednou přišly šance, trestné rohy. Dvakrát se vyznamenal slávistický gólman, jednou Radek Ostaš těsně minul z penalty.

Tlak jsme si tedy vytvořili, ale bohužel tam nic nespadlo,“ litoval Pavel Hraba, který nakonec nebere druhé místo tak tragicky. „Zklamání to je, ale vloni mě to mrzelo mnohem víc. Prohráli jsme až po nájezdech. Letos jsme cítili, že to bude bez Martina, který v podstatě předtím porazil Slavii sám, hodně těžké. Oni mají pětku, která hrála na mistrovství Evropy v podstatě pospolu. Jejich větší rozehranost byla znát, když byli přece jen o trošičku silnější,“ uznal hrající trenér HC 1972 Rakovník.

Rakovničtí tedy skončili opět po roce druzí, třetí místo brali hráči Bohemians, kteří sice v závěrečném duelu podlehli Liticím, avšak prohru si vzhledem k dostatečnému náskoku mohli dovolit.

Pozemní hokejisté a hokejistky HC 1972 Rakovník vybojovali stříbrné medaile.Pozemní hokejisté a hokejistky HC 1972 Rakovník vybojovali stříbrné medaile.
Autor: archiv HC 1972

ŽENY PADLY, ALE O STŘÍBRO NEPŘIŠLY

Rakovnické pozemní hokejistky vyrazily do boje o stříbro s dvoubodovým náskokem na třetí Pragu. V předposledním utkání sezony je čekala Hostivař, kterou na podzim těsně porazily. Také nyní se jednalo o velice těsný souboj, když skóre otevřela Kotálová. Hostivař však ještě do poločasu otočila skóre.
Krátce po změně stran srovnala Mánková, Hostivař ovšem vzápětí dvěma slepenými góly zvýšila již na 4:2. Křikavová a po ní Vorlová však manko stáhly a začínalo se od nuly.

Souboj gradoval, když rozhodující gól vstřelila dvě minuty před koncem hostivařská Neplechová. „Vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Soupeř vytěžil z minima maximum a o jeden gól byl šťastnější. S hrou jsem ovšem spokojený,“ řekl po těsné porážce trenér Josef Ostaš.

Večerní souboj se suverénní Slavií byl galapředstavením reprezentantky Lehovcové. Nejlepší střelkyně extraligy zajistila mistrovi čtyřgólové vedení a bylo po zápase. Chvíli před koncem zaznamenala čestný úspěch Rakovničanek Klára Hanzlová, poslední slovo měla v závěru další reprezentantka Capouchová. „Slavie je rozjetá. První pětka je reprezentační. Holky hrály na mistrovství Evropy a připravují se na mistrovství světa v Berlíně, takže nás podle předpokladů přehrály. My jsme také neproměnili čtyři trestné rohy, ale jinak byly lepší,“ uznal Ostaš, který své svěřenkyně za halovou sezonu pochválil. „Naštěstí nám pomohl Hradec, který porazil Pragovku, takže jsme skončili na druhém

místě. Vzhledem k tomu, že jsme během sezony zapracovali čtyři dorostenky je čtvrté místo úspěch a holkám za něj děkuji.“
HC 1972 Rakovník muži: J. Seemann, Hraba – Dašek, R. Ostaš – Trejbal, Tran, Bodnár – Kopřivova, Skála – Jahoda, Hornof, Procházka – M. Seemann.
HC 1972 Rakovník ženy: Steidlová, Matoušková, Kotálová, Křikavová, Kl. Hanzlová, Kar. Hanzlová, Ohnemichlová, Jeriová, Stehlíková, Vorlová, Čermáková, Mánková.