„V jarní části jsou v 1. lize mezi týmy minimální rozdíly a zatím jsme v obou zápasech nedokázali udržet poločasové vedení," připomněl ještě před utkáním kapitán Raků Michal Topinka.

To se však tentokrát vůbec nepodařilo, Slavie do Rakovnických vlétla od samého začátku a nepustila hosty téměř celých dvacet minut k míči. Výsledkem byly dvě pětky a po jedné prokopnuté konverzi skóre 12:0. „Z našeho pohledu bylo prvních dvacet minut ospalých a nedokázali jsme soupeře ničím přehrát, po druhé pětce se to však zlomilo a postupně jsme přebírali iniciativu a vytvářeli si šance, které jsme však nedokázali proměnit," hodnotil první půli Topinka.


Druhý poločas byl z pohledu Raků opět lepší, ale stejně jako na konci prvního dějství byla efektivnost minimální. „Soupeř se snad za celý poločas dostal dvakrát za svou půli a z toho dokázal vytěžit dvě pětky. Zatímco mi bušili na vrata a ne a ne dotáhnout jedinou akci do cíle," kroutil hlavou rakovnický kapitán. To se přece jen jednou podařilo, když po rychlém rozehraném volném kopu donesl míč do pětkoviště právě kapitán Topinka a další body s konverze přidal Tomšovský.


„Konečné skóre 24:7 asi průběhu hry úplně neodpovídá. Bohužel nám utekl začátek zápasu, kdy jsme se pouze bránili, po zbytek zápasu byla hra vyrovnaná, ale soupeř měl větší štěstí v koncovce. Z chyb se musíme poučit a příště do zápasu vkročit pravou nohou," doplnil Topinka.

Šanci na reparát budou mít Raci již tuto neděli, kdy doma od 14 hodin hostí tým pražské Iuridicy.


RC Rakovník: Kratochvíl M., Topinka, Hamous, Adam, Pešek, Hájek, Folprecht, Novotný, Gazda, Hejda, Hladký, Tomšovský, Žirka, Kletečka, Běťák, Kujínek, Jedinák, Švejnoha, Jirsa.