„Naše strategie v tomto utkání byla jednoduchá. Překvapit soupeře hned v počátku tlakem a v co nejkratší době položit pětku, abychom se dostali do psychické pohody," prozradil taktiku místopředseda RC Rakovník Pavel Novobilský. Hned ve 4. minutě to vyšlo, když skóre otevřel Fůs a o minutu později po pětce proměnil kop Kutílek. Hra se v první polovině přelévala ze strany na stranu, nicméně už 18. minuta přinesla další nadílku v podobě pětky Jirky a následný kop na háčko exekuoval Fůs.

Karlovarští se nechtěli vzdát a po chybě domácího družstva ve 24. minutě v obranném pásmu nechali projít do pětkoviště Minaříka. Rakovničtí se hned po výkopu zmocnili míče a následovala ihned další pětka z kombinačně hezké akce. Kop na háčko si poprvé v zápase vyzkoušela i mlýnová spojka Kolář a proměnil. Do poločasu domácí ještě jednou skórovali a opět v tom měl prsty Fůs – 26:5.

V druhém dějství Rakovník opět vyvinul veliký tlak. Nebyl jediný mlýn, který by rakovnický roj nepřetlačil. „Z celkového pojetí hry bylo dnes vidět rozdělení funkcí roje a útoku. Nesčetněkrát jsme mohli vidět úniky Žirky, který začal úspěšné akce a ukrajoval metry soupeře," popsal dění na hřišti Pavel Novobilský. Druhý poločas otevřela pětka mlýnové spojky Koláře, který se „lišácky" protáhl mezi rojem soupeře a položil ve 44. minutě, a to přímo pod háčko, následně si i sám proměnil kop. 49. minuta přinesla hned další navýšení na 40:5, o které se postaral Hejda, jenž provedl klasický únik, povodil soupeře a položil. Na druhé straně skórovaly také Karlovy Vary, avšak domácí si stále udržovali převahu a položili další dvě pětky. Poslední pětky dne dosáhl hostující Varani a tím upravil konečný výsledek na 52:15.

V dalším ligovém zápase budou Rakovničtí hostit 
8. května Rugby klub JIMI Výškov.

RC Rakovník: Kratochvíl M., Topinka M., Jirsa J, Míka M, Jedinák T, Švejnoha V, Kratochvík D., Popelka Jan , Kolář A., Hejda K., Fůs J., Kujínek T., Žirka M., Kutílek P., Hladký D., Kytka M., Motejzlík Č..