Vodní toky a říčky, příroda, okamžiky plné adrenalinu, to všechno v sobě mají setkání vodáků z celé republiky na závodech Českého poháru vodáků 2008, kterého se každý rok zúčastňují i vodní turisté z Rakovníka.Jak už se stalo tradicí, i v této sezoně patřili Rakovničtí k absolutní špičce celého startovního pole, které bylo zaplněno jedenaosmdesáti kluby hlavně z České republiky, ale sklouznout se v rámci osmi závodů po Otavě, Sázavě, Svratce, Blanici, Úhlavě, Teplé, Střele a Hamerském potoce přijely i kluby z Německa.

V loňském roce se KVT Rakovník přetahoval o desetiny bodu s rivaly z Kladna, kteří nakonec byli úspěšnější a obsadili stříbrnou příčku před bronzovým Rakovníkem. Letos vzájemný duel opět nepostrádal na dramatičnosti, ale tentokrát byl úspěšnější Rakovník, který obhájil třetí příčku na stupních vítězů za zlatým Rackem Brno a druhou Slavií Hradec Králové, ale před čtvrtým Kladnem, pátými Prachaticemi a šestými Bohemians Praha. Mezi jednotlivci se nejvíce dařilo v početné konkurenci sto sedmdesáti dvou posádek dvojici kanoistů Miloň Halama a František Remar, kteří v konečném součtu bodů nenašli přemožitele, mezi kanoisty se neztratil ani čvrtý Jiří Novák.
Ve startovním poli kajakářů dojela na pátém místě ze sto padesáti sedmi závodnic Jitka Millerová, Eva Prokšová uzavírala desítku nejlepších. Mezi muži pak cílovou páskou projel rovněž na pátém místě Martin Remar, jeho klubový kolega Radek Halama pak byl z tři sta šedesáti devíti kajakářů jedenáctý.

Vodáci z KVT Rakovník tak za podpory Středočeského kraje a Města Rakovník nejen, že obhájili a dokonce i zlepšili svoje pozice v Českém poháru, ale z vody a přírody kolem ní si i letos odvezli spoustu nádherných zážitků.

AUTOR: Miroslav Koloc