TJ Lokomotiva Česká Lípa – VK Rakovník: 3:2 (-17, -23, 14, 18, 12), 2:3 (26, 23, -21, -18, -12)

Dopolední utkání začali lépe hosté z Rakovníka i bez blokaře Holého, který své umění předváděl až v odpoledním zápase, stejně jako bez Humra a Šmolíka. První dva sety byly naprosto v režii hostujícího celku, když místy domácím nedávali pražádnou šanci s výsledkem cokoliv udělat. Ve třetím setu však přišla na rakovnické velká krize a šikovný nahrávač domácích Javůrek dokonale rozebral obranu Rakovníka. Ti získali pouhých 14 bodů. Podobně se odvíjel i čtvrtý set a když tie-breakový “risk“ vyšel domácím, byl dokonán první obrat dne.

Odpolední odveta začala ve znamení tradičních nevynucených chyb rakovnických. Nedařilo se především na příjmu a nemohla tak fungovat největší zbraň Rakovníka, kterou je rychlý útok středem. Po prohraných dvou setech tak přišel na hřiště mladý Mazánek, který nejenže zklidnil přihrávku, ale razantním útokem dokázal také proměňovat bodové balóny, což se do té doby rozhodně nedařilo. Zkušený Blažev z dokonalého příjmu vymýšlel někdy až nemožné nahrávky a rakovničtí se tak konečně začali nadechovat k rozhodujícímu tlaku. Závěr čtvrtého setu rozhodli hosté blokem, když poslední 4 míče nepustili na vlastní polovinu. V tie-breaku se hostům navíc podařilo hned na začátku třikrát zablokovat univerzála domácích Poživila, který do té doby táhl útok České Lípy. Náskok, který si rakovničtí vytvořili, již také s přehledem udrželi a mohli se tak radovat z odplaty za dopolední utkání a také dalších bodů do vyrovnané ligové tabulky.

Sestava VKR: Michal, Blažev, Mužík, Pekař, Blažek, Mazánek – libero Fojtík, Tokič, Holý, Dvořák. Trenér M. Kriško

VK Rakovník si tímto vydřeným vítězstvím polepšil o jednu pozici a předehnal tak o skóre Železný Brod, na který shodou okolností narazí právě za týden na domácí palubovce.

Rakovnické ženy neuspěly v Kralupech nad Vltavou, když po dopolední hladké prohře nezvládly ani odpolední tie-break. Vysněný postup do 2. ligy si tak volejbalistky budou muset vybojovat až v závěrečném dvojutkání s rivalem z Příbrami.