HBC Nové Strašecí - TJ KOVO Praha 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Novostrašečtí hráli o bronzový stupínek soutěže a to je motivovalo. Netrvalo dlouho a Horáček přelstil obránce soupeře, předloužil na červenou Porcalovi a jeho bombu nechytatelně tečoval Němec – 1:0. Hosté dostali možnost k vyrovnání v podobě přesilovky a hned ji využili. Rána z poloviny hřiště prošla Šnoblovi mezi betony – 1:1. Borč mohl dostat domácí do vedení, ale z blízkosti trefil pouze tyč.

Ve druhé části dostali hosté opět několik výhod v podobě přesilové hry a jednu proměnili ve vedoucí gól – 1:2. Utkání začínalo nabírat na nervozitě, domácí Ryss byl velmi přístě potrestán 10ti minutovým trestem, stejně tak Průša a Černý. Ryss si nakonec vysloužil další „desítku“ a musel pod sprchy. Časté vylučování a osobní tresty značně nalomily koncetraci Strašeckých. Výsledkem byl další gól v jejich síti. Na ten však rychle odpověděl Průša, když dorazil balonek do branky po Lvově úniku – 2:3. Novostrašečtí tak byli bodům na dostřel, ale opět pykali za svou nedisciplinovanost. Kovo přidalo další dvě branky a bylo rozhodnuto.

,,Chyby musíme hledat u sebe. Jednoznačně rozhodly přesilovky, Kovo dokázalo využít 4. I přes prohru bych rád týmu poděkoval za bojovný výkon. Samozřejmě nemohu zapomenout poděkovat fanouškům, kterých dorazilo ve špatném počasí hodně,“ vyjádřil se po utkání domácí trenér Jiří Veselý.


PRAHA - RAKOVNÍK - K dalšímu duelu II. národní hokejbalové ligy zajížděli rakovničtí muži do Prahy k sousedovi z tabulky, který zaujímal předposlední příčku.

Ďáblové Praha B - HBC Rakovník 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Úvod duelu nikterak nenasvědčoval pozdějšímu debaklu. Už v 5. minutě využili hosté přesilovku. Po asistencích Cíla a Krause se do odkryté branky trefil Martinek - 0:1. Domácí ale o tři minuty později vyrovnali, když nastřelili Lisnera, od kterého se míček odrazil do sítě – 1:1. Za minutu už domácí vedli po střele od červené – 2:1. Další gól přidali v 11 minutě, když tou dobou vrcholil jejich tlak – 3:1.
Druhá část se odehrála více méně ve středním pásmu. Až v úvodu poslední třetiny si Rakovničtí vytvořili několik šancí, ale Prask, Tlustý, Martinek a Kraus je nedokázali využít. To domácí se prosadili ještě dvakrát – 5:1. Rakovnický debakl byl završen a patří jim předposlední příčka.
HBC Rakovník: Hubálek – Pospíchal, Cíl, Lisner M., Cafourek, Prask M., Tlustý, Martinek, Štíbr, Kapoun, Feldigel, Prajzler, Kraus. Trenér: Roman Němeček.