Reprezentačně nejzkušenější je záložnice Karolína Hanzlová, která má ve své sbírce už dvě stříbra z ME do 16 let v Bologni a Praze a dva bronzy z ME do 18 let v Glasgow a ME do 21 let z minulého roku v Hradci Králové.

Naopak nováčky v dresu se lvíčkem budou na ME gólmanka Rozálie Steidlová, která odchytala většinu zápasů české extraligy za ženy HC 1972 a výrazně se podílela na stříbrné medaili, obránkyně Tereza Somolová, jež by se podle svých slov chtěla v reprezentaci hlavně udržet a být platná pro tým, a rovněž opora obrany Alena Jerijová: "Ráda cestuju, chtěla bych jednou zkusit hrát v zahraničí a opět si zkusit atmosféru evropských pohárů s Rakovníkem, aby letošní turnaj v Belgii nebyl posledním."

Pětici reprezentantek z HC 1972 Rakovník doplňuje záložnice Kateřina Bašová, která už má rovněž medailové zkušenosti z ME v Bologni a s týmem do 18 let v Glasgow.

"Rakovnické holky znám velmi dobře z trénování sportovního centra i samozřejmě z předchozích reprezentačních akcí a příprav. Velmi dobře některé z nich zahrály i ve finále extraligy žen, na které jsem se byl v Rakovníku podívat," okomentoval rakovnickou pětici reprezentační trenér Petr Bodnár.

A jaké šance má český tým do 18 let na ME v Rakovníku?

"Máme dobře poskládaný tým s ambicemi dostat se do bojů o medaili a k postupu mezi elitní evropskou osmičku, ale zároveň máme i velmi zdatné soupeřky a ani jeden tým už ve skupině nebude lehkým protivníkem. Budeme se soustředit hlavně na sebe a svůj výkon," nastínil plány reprezentace před ME trenér Petr Bodnár.

Češky vstoupí do turnaje 15.7. od 18 hodin s Rakouskem, ve skupině pokračují 17.7. proti Polkám a o den později rovněž od 18 hodin proti Itálii. O konečné umístění je pak čekají i celky Skotska, Walesu, Ruska, nebo Litvy až do 21. července, kdy ME v Rakovníku bude vrcholit.