HC 1972 Rakovník – SK Slavia Praha 2:5 (1:1)

Už v 11. minutě přidal další jedničku na ukazatel skóre Skála po hezkém Trejbalově uvolnění. V dalších šancích se objevili i Hamouz a Procházka, ale první střelu vychytal Formánek a Procházkova pohotová střela těsně minula tyčku. Výborně pracující rakovnická defenzíva pak Slavii do větších příležitostí nepouštěla, a tak sešívaní vyrovnali až dvě minuty před poločasem z penalty, kterou proměnil Vacek.

Sedm minut po přestávce dostal hosty do vedení kapitán Hanus, ale v dalších minutách se hrál pohledný pozemní hokej s šancemi na obou stranách, když v rakovnické brance spolehlivě chytal Hraba, na druhé straně rakovničtí útočníci neměli přesnější mušku. Rozhodnutí přišlo po hodině hry díky dvěma rychlým gólům Slavie, ale po Seemannově šanci ještě čtyři minuty před koncem Jahoda proměnil trestný roh na 2:4. O dvě minuty později pojistil náskok Slavie Piterák, v posledních sekundách pak Procházka v tísni minul prázdnou branku.

„My jsme se na Slavii připravili, trénovali rozestavění na hřišti a s prvním poločasem jsem maximálně spokojený. Připravovali jsme si šance, na druhé straně jsme vycházeli ze zajištěné defenzívy, někdy možná až moc. Druhý poločas už tolik vydařený nebyl, ve vedru ubývaly síly a objevily se chyby, v obraně chyběl Dašek, ale mladí hráči podali výborné výkony, celkově jsme sehráli velmi dobrý zápas,“ chválí své svěřence hrající trenér Pavel Hraba, který už se dívá na další zápasový program. „Tento čtvrtek od 19.15 hodin hrajeme přípravu s výběrem ČR do 18 let a v závěru extraligy nás čekají Bohemians, Litice a v Edenu znovu Slavia, snažíme se co nejlépe připravit na závěrečné play off,“ uvedl pro Rakovnický deník Pavel Hraba.

HC 1972 Rakovník: Hraba – R.Ostaš, Kopřiva, Hudeček, J.Ostaš, Hamouz, Trejbal, Bodnár, Jahoda, Skála, Tran, M.Seemann, Procházka, Jílek, Krejčí, Branšovský.