A tak i letošní přelom července a srpna přivítala sportoviště v Rakovníku více než stovku nadějí pozemního hokeje z klubů a oddílů z celé republiky, kterým se věnovala celá skupina instruktorů v čele s trenéry pozemkářského svazu a bývalými úspěšnými českými reprezentanty Karolínou Paterson, Tomášem Babickým a Petrem Bodnárem.

„V Rakovníku máme všechny super podmínky na umělé trávě městského stadionu, ve sportovním areálu CAFEX, který je blízko a kde hlavně máme skvělé ubytovací a sportovní zázemí, pravidelně se s dětmi dostaneme i na Tyršovo koupaliště,“ shodující se všichni trenéři rakovnického kempu pro děti.

Letních kempů Českého svazu pozemního hokeje v Rakovníku se v minulosti zúčastnila celá řada reprezentantů a i letos si práci s talenty pochvaloval trenér Petr Bodnár, který má zkušenosti i srovnání za zahraničních angažmá. „Důležitá je systematická práce po celý rok v centrech mládeže, jedno dobře funguje vedle Prahy a Plzně, i tady v Rakovníku, v kempu máme děti rozdělené do týmů a mají nabitý program od rána do večera. Je takový zájem, že jsme museli letos odmítnout dalších čtyřicet přihlášek,“ uvedl trenér Bodnár.

Celých pět dní tak děti z celé republiky sportovaly v Rakovníku včetně rakovnických hráčů Trejbala a Duong Trana i nejlepší hokejisty České republiky v anketě ČSPH 2019 Veroniky Přibíkové a dalších nadějí z rakovnického HC 1972.

Miroslav Koloc