Koho napadlo založit oddíl v Rakovníku a jaký je o sport v našem městě zájem?
S myšlenkou založení oddílu přišel Petr Horník. Mně se tento nápad s využitím zimního stadionu přes letní období zamlouval a s podporou pana Kotála a finanční pomocí města Rakovníka se podařilo sehnat umělý povrch, který byl zapotřebí kvůli účasti v soutěžích pořádaných Českou asociací in-line hokeje. Na tomto povrchu hrajeme již třetím rokem a zájem o in-line je poměrně velký.

Je to pro hráče jakási výplň mimo sezonu hokeje, nebo máte v týmu i hráče, kteří se specializují pouze na in-line?
Sezona tohoto sportu je zatím poměrně krátká a tudíž ho převážně využívají hráči ledního hokeje jako zpestření letní přípravy. Hráči, kteří se chtějí in-linu věnovat více, odcházejí většinou do zahraničí.

V čem se tento sport liší od hokeje, hokejbalu, popř. florbalu, a co mají naopak společné?
Je to sport nejvíce podobný hokeji po všech stránkách, ale samozřejmě nějaké odlišnosti zde jsou. Hraje se pouze ve čtyřech hráčích, hřiště je rozděleno na poloviny, v oslabení může být celek vyloučen až do dvou hráčů. Velkým rozdílem oproti hokeji je bezkontaktní hra. In-line je extrémně kombinačně technický sport díky takto nastaveným pravidlům.

V jaké soutěži figurujete a kam se může jít divák na vás podívat?
V letošní sezoně budeme opět nastupovat v nejvyšší soutěži v republice, v extralize in–line hokeje. Druhý celek složený z mladších hráčů, kteří tak dostanou více prostoru, bude startovat v 1. lize. Připravujeme již 3. ročník rakovnické ligy, které se účastní 5 týmů. Domácí utkání hrajeme na zimním stadionu v Rakovníku a o termínech utkání budeme diváky včas informovat prostřednictvím vašeho deníku.

Jaké byly loňské výsledky a na co pomýšlíte letos?
Loni jsme byli nováčkem v extralize, cílem bylo soutěž udržet a to se povedlo. V 1. lize se náš celek probojoval do semifinále, kde nestačil na pozdějšího vítěze (Litoměřice) a juniorský tým si za svou sezonu připsal několik cenných výher v jun. extralize, která byla hrána turnajově. Složení týmů pro letošní sezonu by mělo být opět kvalitní a doufáme, že se v každé kategorii o nějaký ten stupínek směrem nahoru posuneme.

Není to přece jen nebezpečné? Na ledě se člověk sklouzne, ale co na betoně v takové rychlosti?
Každý sport má svá úskalí. Samozřejmě, že při pádech a jiných situacích je dopad o něco nepříjemnější než na ledě, ale i na tyto věci si hráč postupem času a s nasbíranými zkušenostmi zvykne. Proto je zde kladen velký důraz na bezkontaktnost a rozhodčí jsou na jakoukoli hru tělem velmi přísní. Uklouznutím bez cizího zavinění vznikne nějaká ta modřina či spálenina, a to se dá vydržet (smích).

Berete také nové zájemce? Uvažujete o týmu mládeže?
Nové členy stále přibíráme, potenciál in-linu je zde zatím velký a není důvod se uzavírat. V mládežnických kategoriích je to složitější. Naši žáci využívají plochu i samotný in-line jako doplněk letní přípravy. V letošní sezoně dokonce nastupují v rakovnické lize a změří síly s dospělými. Ale abych se vrátil k žákovské soutěži pořádané asociací. Problém je v tom, že v soutěži nastupují samé extraligové týmy z ledního hokeje a především z Moravy, tudíž jen ztěží můžeme konkurovat jak po hráčské stránce, tak po finanční.

Je in-line u diváka oblíbený?
Je to poměrně nový sport a diváka si teprve hledá, ale stejně jako má rakovnický hokej kvalitní divácké zázemí, je tomu tak i v in-linu. Na finálové utkání o extraligu se přišlo podívat přes 200 lidí, a to na žádném jiném stadionu nenajdete.

Co chystáte v nejbližší době?
Momentálně se připravujeme na start soutěží. V prvním kole, což je 30. dubna, míříme na horkou půdu kladenského celku a poté následuje domácí trojblok, kde nejprve vyzveme ve čtvrtek 5. května od 19:00 hodin loňského mistra z Berouna, v sobotu 7. května se utkáme od 15 hodin s Pardubicemi a v nedělním zápase hostíme od 18 hodin Kladno.