Další dvě semifinálové skupiny se hrály v Třemošné a v Poličce. Bohužel Rakovník odjížděl oslaben o zraněného Vostrého a Dolejška, ale s předsevzetím, že udělá vše pro postup.

HBC Rakovník - Alfa Pardubice 1:5

Rakovník začal ve vysokém tempu, kdy zavřel pardubické v jejich obranné třetině a snažil se o vstřelení vedoucí branky. Dlouhých pět minut nedali Rakovničtí soupeři vydechnout, ale nervozita nedovolila vstřelit gól.

Ve druhé polovině první části hry Pardubice srovnaly hru a vstřelily vedoucí branku krásnou umístěnou střelou od modré čáry – 0:1. Rakovník se snažil o vyrovnání, ale nervozita nadále svazovala ruce a z toho těžili Východočeši. Po krásném uvolnění pardubického útočníka byl stav již 0:2 v neprospěch Rakovníka. Rakovnická hra postrádala pohyb, nápad a hlavně zakončení. Do konce zápasu Pardubičtí přidali ještě tři branky, za Rakovník pak už jen korigoval Truksa.

„Chybělo srdce a hlavně pohyb, kluci nehledali volné prostory a nechali hrát soupeře. Špatná střelba, bez té gól nepadne. Svůj vliv měla určitě i tréma a respekt ze soupeře,“ hodnotil utkání vedoucí mužstva Zbyněk Šmíd.

HBC Rakovník - Alpig Kladno 12:1

Rakovník, vědom si nutnosti zvítězit, jestliže chce bojovat o postup, začal 2. zápas ihned náporem a posílal na brankáře Kladna jednu střelu za druhou. Tento tlak vyústil ve vedoucí branku a uklidnil je – 1:0. Rakovník diktoval tempo hry, krásně kombinoval a nebezpečně střílel. Čekalo se na vstřelení další branky, ale místo toho přišel ojedinělý výpad Kladenských, a Prokop srovnal - 1:1.

V dalších částech hry Rakovník ještě přidal na důrazu a na přesnosti, neustále ohrožoval branku Kladna a postupně nastřílel soupeři dalších jedenáct gólů a připsal si první tři body.

Trenér Rakovníka Pavel Pospíšil k utkání řekl: „Úplně jiné mužstvo, skvělé, tak se bojuje. Bylo tam srdce a kluci se rvali o vítězství. S takovou můžeme ještě překvapit.“

V této chvíli vedli tabulku skupiny A semifinále MČR ml. žáků pardubičtí hokejbalisté, na druhé místo se dostal Rakovník, třetí bylo Kladno.

V neděli Rakovník začínal zápasem s Plzní.

HBC Rakovník - Plzeň - Litice 16:0

Rakovník, naladěn na pozitivní vlnu, začal od úvodního vhazování tlačit soupeře, který nevěděl, kam dřív skočit. Celý zápas byl jasnou záležitostí Rakovníka, který postupně nasázel 16 krásných gólů a soupeře na hřišti úplně vymazal. Branky vstřelili jak útočníci, tak i beci.

Po tomto zápase měli Rakovničtí 6 bodů a drželi se neustále na postupových místech.

„Tady byly provedeny věci, které trénujeme! Co jinak, pokračovat ve výkonu a postoupit, máme to ve svých rukách,“ řekl spokojený trenér Pospíšil.

V přestávce mezi zápasy si kluci odpočinuli a nabírali další energii. Bylo nutné i z důvodu zraněných malinko poupravit sestavu. Mezitím Kladno porazilo Pardubice a tím otevřelo Rakovníku cestu za vítězstvím ve skupině, za předpokladu výhry nad domácí Blatnou.

HBC Rakovník - TJ Datels Blatná 5:3

Rakovník k poslednímu zápasu nastupoval oslaben o zraněné hráče, ale nabuzen a vyhecován. Od úvodního hvizdu na něm byla vidět větší touha po vítězství a z toho plynuly i dvě vstřelené branky.

Blatná ovšem nesložila zbraně a neustále dotahovala a snažila se o zdramatizování zápasu. Pravdou je, že Rakovničtí toho ve třetí třetině měli už dost a vítězství uhájili s vypětím všech sil. To znamenalo postup do finále za týden na Palmovku z prvního místa!

Zbyněk Šmíd k utkání řekl: „Mám slzy v očích. Paráda! To je to, co jsem říkal – že můžeme překvapit. Nechci chválit jednotlivé hráče, je nutné pochválit celý tým. Někteří bránili, jiní přihrávali nebo dávali góly. Jednoho hráče ale je nutné pochválit, a to Štěpána Bendla. Zachoval klid ve složitých situacích a podržel tým. Za týden na Palmovce uvidíme, třeba ještě kousek štěstíčka přijde.“

Pavel Pospíšil nemohl úspěchu uvěřit: „Až teď si to uvědomuji! Kluci dřeli a zaslouženě postupují. Nasbírali jsme zkušenosti a vrchol sezóny je tady. Zahráli jsme maximum a perfektně reprezentovali Rakovník.“

Semifinále odehrál HBC Rakovník v sestavě: Bendl - Šmíd, Chvosta V., Chvosta K., Ács, Nováková, Sladkovský, Kraft - Truksa, Staněk, Kolář, Vostárek, Slavík, Sýkora. Trenér: Pavel Pospíšil. Vedoucí mužstva: Zbyněk Šmíd.

HEJ, ZBŠ