V semifinále si i přes neúčast Milana Mikeše za stolem poradili s TTC Brandýs nad Labem a ve finále na ně čekal soupeř z nejtěžších, TJ Sadská.
První krok do ligové společnosti udělali borci z KST na domácích stolech výhrou 10:4 a byla před nimi cesta k odvetě do Sadské.

„Čeká nás velmi těžký zápas stejně jako první finále, se Sadskou jsme v základu doma remizovali a u nich těsně prohráli. Rádi bychom ale o postupu do ligy rozhodli už na stolech soupeře v sobotu 21. dubna," okomentoval finálovou sérii Martin Kettner.

A povedlo se! V odvetě v Sadské ve velmi bouřlivém prostředí Rakovničtí sice už prohrávali 9:6 i přes fantastický Lédlův výkon, který se svými kouzelnými potahy na raketě posbíral čtyři body, ale mohutným závěrem nakonec dokázali srovnat krok a postoupit.

Za stavu 9:8 právě Martin Kettner v rozhodujícím pátém setu porazil 11:9 sadskou jedničku Wagnera a radost KST mohla vybuchnout sopečnou silou. Petr Pisár tentokrát bodoval jednou, Jaroslav Tvrz získal stejně jako Kettner body dva. Rakovník tak uvidí v příští sezoně třetiligové duely, necháme se překvapit, zda sestava KST dozná do startu soutěže i změny v hráčském kádru.

MIROSLAV KOLOC