HBC Rakovník - HBC Pento Most B 3:7 ( 0:2, 2:3, 1:2 )

Úvodní minuty se nesly ve znamení vyrovnaných šancí, na jedné straně zasahoval dvakrát pozorný Hubálek, na druhé nevyužili svoji šanci Surák s Malým. V 7. minutě pak domácí inkasovali při vlastní přesilovce a ve 13. minutě vyrobili další hrubku, kterou potrestal kapitán Mostu druhou brankou mezi betony bezmocného Hubálka.

Místo očekávaného náporu po přestávce měl více práce rakovnický gólman, ale na další chyby v obraně recept neměl a hosté šli do vedení na hrozivých 0:4.

Po dvaceti minutách našel Schierl Tlustého na 4:1 a domácí dostali více chuti do útočení. Vlastní chybou při přesilovce se však opět dostali do kolen na 1:5.

Pak sice ještě nachytal gólmana Kopýtka kapitán Cafourek od červené na rozdíl tří branek, ale rozkouskovaná a tresty prošpikovaná třetí část svědčila lépe hostům, kteří mohli hrát klidněji a nikam příliš dopředu nespěchali. Branky stříleli už jenom v přesilovkách, za domácí uspěl na 3:7 opět Cafourkův pozdrav Kopýtkovi.

Spokojený nebyl pochopitelně ani trenér Roman Němeček: „Bohužel se nám nepovedlo zopakovat výkon proti Novému Strašecí z minulého týdne, ubývají nám bekové a na naší obranné hře je to znát, dnes si svoje splnil jen Cafourek. Útočníci pak málo prověřili gólmana Mostu, který místy působil velmi nejistě, patnáct střel za utkání je málo. Hře neprospěla ani častá vyloučení, hlavně pak v závěrečné třetině.“

HBC Rakovník: Hubálek - Cafourek, Náprstek, Prajzler, Šik, Kučaba, Tlustý, Schierl, Martínek, Malý, Koloc, Vopat, Surák, Bílek. Trenér Roman Němeček.

MIROSLAV KOLOC