KST Rakovník – Union Plzeň 5:10

Začátek vyšel lépe hostům, i když po prohraných čtyřhrách pak ve dvouhře J. Pisár měl na jedničku Unionu Kirchmana mečboly. Ty ale nevyužil a rozdíl začal pomalu narůstat až na 0:4. Přesto Rakovničtí zásluhou P. Pisára a Vorlíčka ještě dokázali snížit na 4:5, ale následující plzeňská série utkání definitivně rozhodla.

Body KST: P. Pisár 3, Vorlíček 2, J.Pisár a Hýža 0.

KST Rakovník – TJ Jiskra Domažlice 10:8

Po vyrovnaných čtyřhrách v duelu žákovských republikových nadějí podlehl J. Pisár Květoňovi, Kettner padl s Pangrácem a hosté vedli 3:1. Za KST zářil naopak bezchybný Vorlíček, přidali se Pisárové a domácí vybojovali vedení 8:5. Psohlavcové poté srovnali a bylo zaděláno na dramatický závěr. Vorlíček dokončil svoji spanilou jízdu čtvrtým bodem na 9:8 a Hýža, i když v rozhodujícím setu prohrával už 3:7, nakonec potvrdil vítězství koncovkou 12:10. „Bylo to nervydrásající až do konce. Nám výborně zahrál Vorlíček a body mají cenu zlata, protože pražské El Niňo, které je za námi, bodovalo překvapivě proti třetím Prachaticím. My jsme naopak udrželi kontakt s celky na šestém až osmém místě,“ oddechl si po utkání Martin Kettner.

TJ Šanov – Jiskra Domažlice 10:0

Duel jednoznačného lídra soutěže s Domažlicemi měl jednoznačný průběh, když jen Vaculík se zapotil v pěti setech s Květoněm.

Body Šanov: Vaculík 2, M.Štepka 2, Hejda 2, Koděra 2 a čtyřhry M. Štepka – Koděra a Hejda-Vaculík.

TJ Šanov – Union Plzeň 10:4

Drtivý nástup zmrazil naděje západočeských stolních tenistů, když se domácí Šanov ujal vedení 5:0. Poté podlehl Koděra Sochorovi na 1:5 a Vaculík pak nestačil na jedničku Kirchmana, ale vyrovnané kvarteto opět potvrdilo šanovské naděje pro II. ligu. Spokojený byl i Václav Hejda: „Znovu se nám vyplatilo nasazení našich nejlepších hráčů na ty soupeře hned na začátku zápasu. Když to vyjde, vedete hned přesvědčivě od úvodu, tentokrát to opět vyšlo dokonale,“ liboval si.

Body Šanov: M. Štepka 3, Vaculík 2, Hejda 2, Koděra 1 a čtyřhry M. Štepka-Koděra a Hejda-Vaculík.

Autor: Miroslav Koloc