TJ Kovo Praha – HBC Rakovník 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)


Domácí v dopoledním utkání vyvinuli územní převahu, kterou korunovali v 6. minutě vedoucí brankou z hole Slavíka – 1:0. Poté se do několika úniků dostali Sýkora a Prokop, ale jejich střelecké pokusy byly neúspěšné. Obraz hry se nezměnil ani po první přestávce. Prokopa, Týčeho i Sýkoru vychytal Černický, naopak domácí v poslední minutě této části hry prostřelili Kekrtem jinak bezchybného Bendla – 0:2.

Ve třetí třetině jakoby se hrálo přes kopírák. Černický vychytal jak Prokopa, tak posléze postupně i Kučeru, Sýkoru, Janeckého, Zemljanka i Grünwalda! Naopak Kekrt opět překonal Bendla, aby tak stanovil konečný stav 3:0.

O něco lépe se Rakovnickým vedlo v odpolední odvetě. I když nebyl Černický dlouho překonán, sám si ve druhé části hry srazil nahozený míček do vlastní sítě. Branka byla připsána Janeckému, asistence druhému benjamínkovi Kolářovi – 0:1. Následnému čtyřminutovému náporu domácích hosté odolávali, vyjma vyrovnávací branky Kekrta – 1:1. Ve třetí části hry se Sýkora, Týče a Prokop několikrát snažili o druhou zteč domácí svatyně, ale byli to domácí, kdo Balíkem rozhodli o osudu duelu – 2:1.

„Vzhledem k oslabení týmu z důvodů nemocí, musím své svěřence pochválit. Kluci se snažili a vydali ze sebe maximum. Určitě dnes ostudu neudělali,“ uvedl k nedělním výkonům rakovnický trenér Pavel Pospíšil.


HBC Rakovník: Bendl – Centek, Grünwald, Sýkora, Prokop, Zemljanek, Týče, Kučera, Kolář, Janecký. Trenér: Pavel Pospíšil.


Nové Strašecí/ Potřetí v řadě dokázali v hokejbalovém Mistrovství České republiky starších žáků zvítězit mladíci z Nového Strašecí. V odpolední odvetě ale skončili na štítě „Tygrů“ z Mladé Boleslavi.


HBC Tygři Mladá Boleslav – HBC Nové Strašecí 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Hosté se ujali vedení již ve 2. minutě úvodní části, kdy kapitánu Čížkovi nabili Váradi s Duchoněm. I druhou branku zaznamenal Čížek. Tentokrát se prosadil samostatným únikem ve 44. sekundě prostřední třetiny – 0:2. Domácím se podařilo snížit v úvodu třetí části Poláčkem, ale definitivní rozhodnutí přišlo z hole novostrašeckého Masáka, který také zužitkoval samostatný únik – 1:3.

I odvetu začali Novostrašečtí dobře. V 7. minutě našel Čížek Duchoně a hosté vedli – 0:1. Mladoboleslavští ale nesložili zbraně a třemi brankami, o které se postarali Poláček, Koštíř a Drozd, vývoj utkání otočili – 3:1. Ještě do konce druhého dějství zvedl prapor kapitán Čížek, který únikem vrátil hosty zpět do zápasu – 3:2. Ve třetí třetině hosté Krobem a Levem nastřelili dvě tyčky, ale k vyrovnání to nevedlo. Naopak Drozd krátce před sirénou stanovil definitivu – 4:2.

„První zápas se nám povedl. Hráli jsme svojí hru a soupeř se jen zřídka dostával do šancí. V druhém zápase jsme také začali dobře. Bohužel jsme ale doplatili na malý počet hráčů, kterým docházely síly, čehož soupeř dokázal využít. Musím však klukům poděkovat za to, že tento zápas nevzdali a bojovali až do poslední sekundy,“ uvedl novostrašecký trenér Martin Knobloch.


HBC Nové Strašecí: Vopat – Čížek, Lev, Krob, Váradi, Masák, Duchoň, Novák, Knobloch, Prokop. Trenér: Martin Knobloch.