Sobotní závody odstartovaly sice v deset ráno tréninkem, ale v pátek dorazila spousta lidí, aby pomohla Jirkovi Rejnkovi (závodníkovi a zároveň pořadateli) vyznačit a připravit trať.

V horku, které panovalo, to byl docela výkon, celá parta si tak po zasloužené dřině užívala večerní koupání a grilování. Sobotní ráno vzbudil závodníky prudký liják a vítr. Všechno mokré, a to nebylo vůbec příjemné. Sjížděli se ostatní účastníci a během dopoledne začala trať pomalu schnout. Po tréninku následoval start závodu Downhillboardercross, do kterého nastoupilo 21 jezdců a jezdkyň. Trať byla poměrně technická, ale ve spodní části to celkem svištělo.

Jela se jedna rozjížďka za druhou a celou akci podbarvovala hudební produkce řádně tvrdé hudby i komentování dvojice “moderátorů“. Diváků se sešlo i přes nepřízeň počasí opravdu požehnaně a atmosféra tak stála za to!

Finále se obešlo bez vážnějšího pádu a vypadalo takto: 1. Mára (hardtym), 2. Gramec (dirtyriders), 3. Vojta (hardtym). Za ženy: 1. Danka, 2. Anča (obě dirtyriders).

Následovala disciplína Sloopestyle, která se jela na dvou malých skocích (spíše dropících), jednom velkém skoku a wallridu nakonec.
K vidění bylo snad všechno, co jezdci, kteří jezdili, umí - graby, rotace, flipy a samozřejmě také nepovedené triky a pěkné pády, ať už na dřevěný dopad, nebo do trávy.

Diváci byli nadšeni a porota měla co dělat, nakonec rozhodla takto: 1. Hanzek (dirtyriders), 2. Jura (hardtym) , 3. Vencajt (boneshaker). Na stříbrné příčce jsme tedy mohli vidět našeho rakovnického jezdce Juru – Jirku Rejnka. Po likvidaci trati a úklidu parku se někteří jezdci odebrali na večeři a pak společně využili koupačku a večerní posezení v blízkých Senomatech.