V národní soutěži úrovně Z se povedlo zvítězit Saše Typoltové s Urwins Jaffou před svojí oddílovou jezdkyní Adrianou Štolcovou na klisně Sunny Day, čtvrtý skončil Vilém Fiška na koni Borec a úspěšně se kvalifikovaly i nejmladší české jezdkyně WE Agáta Němcová s Blümchen na sedmé příčce a na devátém místě i Eliška Maierová se Sindibádem.

"Ze všech mám obrovskou radost, Saša s Jaffou zajeli nejlepší trail a ukázali, že je to jejich silná disciplína, naše nejmenší naděje Eliška s Agátkou si svými výkony a bojovností získaly srdce publika a atmosféra při jejich testech byla fantastická," podělila se o bezprostřední dojmy ze závodu trenérka JK Spongilit Jarmila Štolcová.

V kategorii L , ve které startovala i úspěšná česká reprezentanka a čerstvá vítězka mezinárodních závodů v Polsku Jindra Kučerová, jež se už kvalifikovala i na mistrovství světa, se za ní na krásné stříbrné příčce objevil ve výsledkové listině Vilém Fiška s koněm Borec. Druhá zástupkyně hředelské školy Adriana Štolcová byla v průběhu na druhém místě, ale v testu ovladatelnosti byla po chybě na startu diskvalifikována.

I tak se červencové Národní soutěže WE ve Rtyni nad Bílinou vydařily. " V obou kategoriích se představilo 25 jezdeckých dvojic a mě dojímají odhodlání i úspěchy všech startujících za JK Spongilit, neboť všichni se kvalifikovali na Mistrovství ČR ve Working Equitation, které se pojede v Královicích u Slaného na začátku září 2021. Poděkování patří zároveň externím trenérkám Tereze Slabé a Šárce Kopecké, jejichž tréninky byly pro nás velkým přínosem a pomocí, stejně tak děkuju rodičům Elišky a Agátky a mému muži, bez jejich podpory a aktivní účasti by se nic z toho nemohlo uskutečnit," měla po závodech radost Jarmila Štolcová.

Červencovou sobotu hředelských jezdeckých dvojic ve Rtyni okomentovala pro Rakovnický deník i předsedkyně Working Equitation ČR Šárka Kopecká: "Jezdecký klub Spongilit disponuje nadějnými koňmi a jezdci. Je potřeba zapracovat na vzájemné důvěře, což není lehký úkol, ale jsou nadějemi, mají možnost se rozvíjet a WE se bere v JKS Hředle vážně, důsledně a s konceptem."