Začátek je naplánován na 9. hodinu, když místo vstupného se opět budou vybírat trvanlivé potraviny. „V případě, že návštěvník nebude mít sebou žádnou trvanlivou potravinu, bude ji moci koupit ve stánku Domova Ráček a předat u vstupu dobrovolnicím organizace Andromeda. Kromě toho jsem domluven s rakovnickým domovem seniorů, který v hale bude mít prodejní výstavku. Chci, aby lidé věděli, že klienti domova jsou i ve stáří aktivní,“ vysvětlil hlavní organizátor charitativní akce Miroslav Tlustý.

Jednodenního turnaje se vždy účastní hráči, kteří pamatují alespoň jednu sezonu Rakovnické hokejbalové ligy a jsou narozeni v roce 1981 či dříve. Rakovnická hokejbalová liga se hrála v druhé polovině devadesátých let a zápolily v ní jak týmy z okresního města, tak i z celého okresu. Letošní ročník vzpomínkové charitativní akce Retro hokejbal pomáhá opět přilákal kromě sedmi okresních týmů také veteránskou Masters reprezentaci ČR.

Hrát se bude v duchu veteránského turnaje, s tenisáky napuštěnými vodou či mlékem a jednotlivé duely potrvají deset minut. Chybět nebudou ani vzpomínkové panely na Rakovnickou hokejbalovou ligu, ale i na předchozí ročníky a samozřejmě také dobová hudba. Pauzu mezi jednotlivými duely pak opět zpestří dva přátelské souboje rakovnické a novostrašecké minipřípravky a přípravky. „Budou hrát někdy po poledni, kdy je v hale nejvíce lidí. Určitě přijdou rodiče a prarodiče, kteří je povzbudí. Chci, aby tam bylo to provázání mezi dětmi a seniory, když pomáháme oběma skupinám,“ přeje si duchovní otec rakovnického hokejbalu.

Kolem třetí hodiny odpolední se předají šeky pro Dětský domov v Novém Strašecí, Domov Na Zátiší Rakovník a organizaci Kačenka dětem. „Z rakovnického okresu jsme si vybrali nemocnou Aničku, která trpí syndromem Dravetové a hlavní šek bude pro ní. Předávání šeku tentokrát nebude na konci akce, ale v době, kdy je hala plná,“ prozradil Miroslav Tlustý, který doufá, že celková vybraná částka překročí padesáti tisícovou hranici.