FC Kings Rakovník B - FC Rozdělov 2:3 (1:2)

Ve svém historicky prvním mistrovském utkání „béčko“ sympaticky bojovalo. Nováčkovská daň však byla znát na obou týmech, a tak míč často končil v zámezí. Přesto si obě mužstva vypracovala několik slibných gólových příležitostí. Na rakovnické straně se ocitl v šanci Petrbok, ale jeho střelu gólman zlikvidoval. Rozdělov měl šancí více a i přes kvalitní výkon brankáře Gajdoše se dostal do vedení. Rakovnická rezerva se ale nevzdala a Klatovský tvrdou ranou vyrovnal na 1:1. Do přestávky se však soupeři podařilo vstřelit druhou branku. Ve druhém dějství často zlobil obranu Rozdělova Janota, ale se svou snahou zůstával často osamocen. Zkušenější soupeř nakonec ještě dokázal zvýšit svůj náskok, který v poslední minutě střetnutí korigoval precizně zahraným desetimetrovým kopem Konopásek.

FC Kings Rakovník B - 1. FC Slavoj Kladno 0:2 (0:1)

 

Ve druhém utkání měli Kladenští téměř po celý zápas převahu. Přesto obrana Kings v čele s Gajdošem náporu odolávala a inkasovala v prvním poločase pouze jednu branku. Šance na vyrovnání si Rakovník nevypracoval ani po přestávce. Za zmínku stojí pouze střely Klatovského a Konopáska, které však gólman kryl. V závěru zápasu dal soupeř výsledku definitivní podobu.
„Naše rezerva vstupovala do mistrovské soutěže s pocitem určitého strachu z neznáma a téměř na všech hráčích byla vidět velká nervozita. Přesto si myslím, že podali solidní výkon, na kterém je možné stavět. Hráči bojovali a ukázali, že mají do hry chuť. Věřím, že v příštím kole přijdou i body, které by si kluci za svou poctivost v přípravě zasloužili“, řekl kapitán A mužstva FC Kings Rakovník Tomáš Mokrejš.

FC Kings Rakovník B: Gajdoš - Helebrant, Šlaich, Janota, Konopásek – Petrbok, Truxa, Klekner, Krob – Týče, Klatovský.