Ale zpět k turnaji samotnému. Deset mužstev bylo rozděleno do dvou pětičlenných skupin. Z každé skupiny šly do dalších bojů tři celky, přičemž první tým skupiny přímo do semifinále.

Ve skupině A, která později dostala název „Skupina smrti“, bojoval loňský obhájce prvenství MOA Stars, Dřevo Zrubci, Pozemkáři, Lahvoň B a Absint gheto. Mimo posledně jmenovaného týmu, který sbíral zkušenosti vzájemnými duely, první čtyřky přiváděly hlediště do varu. MOA Stars podlehla na úvod Dřevo Zrubcům 2:3. Lahvoňové zdolali vysoko nerozehřáté Pozemkáře 7:0. A také ve svém druhém duelu bodovali naplno. S Dřevo Zrubci zvítězili 3:1. Dřevo Zrubci následně remizovali s Pozemkáři 2:2. MOA Stars se díky vítězství nad Lahvoňem 3:0 hodně přiblížila přímému postupu do semifinále, ale ve svém posledním vystoupení musela porazit Pozemkáře. Celek okolo Pavla Hraby měl zase úkol svého soupeře porazit, aby pokračoval dál v turnaji.

Z toho všeho vznikla pravá nefalšovaná bitva, ve které chtěly vyhrát oba týmy a diváci byli svědky krásných akcí a famózních výkonů brankářů Ondřeje Tvarůžka a Martina Seemana. MOA Stars se ujala vedení ve třetí minutě brankou Gerlicha a náskok jí i přes řadu šancí málem vydržel až do samého závěru, jenže v předposlední minutě se trefil zázračně Hlína a bylo srovnáno. Remíza znamenala konec učinkování pozemkářů a obhájce musel hrát čtvrtfinále. O konečném pořadí na druhém a třetím místě rozhodl vzájemný zápas.

Ve druhé skupině vládly od začátku dva týmy. Rohipnoláci a Vojenský útvar Rakovník. Další týmy do party Lahvoň A, Klokani a smíšený tým Vosí Hnízdo, tvořený převážně z pozemních hokejistek HC 1972 Rakovník, bojovaly o jedno místo, které zaručovalo čtvrtfinále. Favorité ve svých zápasech nezaváhali, i když v duelu s Lahvoňem A vyhráli shodně 1:0. A tak v přímém souboji na závěr základní skupiny si to rozdali o přímý postup do semifinále. Vyrovnaný duel s mnoha brankovými příležitostmi rozhodl v předposlední minutě Krob a Rohipnoláci slavili. Na třetím místě ve skupině skončili Lahvoňové, kteří díky těsným porážkám měli lepší skóre před Klokany. Mužstvo vedené Robertem Kupkou ve vzájemném duelu s Lahvoňem totiž remizovalo 1:1. Obrovskou podporu v hledišti měl celek Vosí hnízdo. Bylo jasné, že tento smíšený tým hraje s handicapem, ale přesto všichni členové týmu bojovali vždy až do konce a odměnou jim mohou být vstřelené branky Matouškové a Hudečkové a potlesk diváků během jejich zápasů.

Čtvrtfinále
Dřevo Zrubci – Lahvoň A 1:1 Sn. 1:0

Vyrovnaný duel nabídl velké tempo, brankové příležitosti a také hned na úvod vyřazovací části samostatné nájezdy. Lahvoňové se brzy ujali vedení brankou Krejčího a dlouho se zdálo, že si proklestí cestu dál. V závěrečném tlaku se však na druhé straně trefil Polívka a diváci se těšili na nájezdy. Jediný, kdo vyzrál na gólmany Kindla a Tichého byl Gebhart z mužstva Dřevo Zrubců.

MOA Stars – VÚ Rakovník 2:0

Vojáci toužili minimálně po medaili. Skóre tohoto utkání otevřel hned na začátku po závaru před brankou Sýkora 1:0. Soupeř musel dotahovat a soustavně zvyšoval tlak. Brankář MOA Stars Odřej Tvarůžek se měl co ohánět a nakonec svoje čisté konto udržel. Pojistku v závěru zašrouboval jeho bratr Martin a MOA vyhrála 2:0.

Semifinále:

Rohipnoláci – Dřevo Zrubci 2:0

Tento zápas měli v rukách hráči Rohipnolu. V osmé minutě se trefil Boháč a jeho tým taktickou hrou v obraně nepouštěl Dřevo Zrubce do šancí. Druhou brankou pečetil výhru střelec Špirk .

Lahvoň B – MOA Stars 2:1

Odveta za zápas ze skupiny se Lahvoňům podařila. Skóre otevřel šikovný Jahoda a o navýšení náskoku se postaral štírek Melč 2:0. MOA zápas samozřejmě nevzdala, ale běhavý soupeř dobře bránil a dovolil snížit jen Sýkorovi.

o 5. místo: Lahvoň A –VÚ Rakovník 1:1 sn. 0:1

V souboji o páté místo nakonec rozhodly nájezdy. Jediným úspěšným hráčem byl Pavel Novák a získal pro svůj tým pátou příčku.

o 3. místo: Dřevo Zrubci – Moa Stars 0:2

Také tento zápas byl vlastně odvetou zápasu ze skupiny a i tentokrát vyzněl lépe pro mstitele. Rychlá branka Gerlicha dala utkání řád a pojistka Černého znamenala bronz pro obhájce loňského prvenství.

Finále : Rohipnoláci – Lahvoň B 2:1

Výborné finále, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Brankáři dokazovali, že jsou jedničky svých týmů, pěkné technické kousky a také brankové příležitosti viděli diváci v posledním utkání turnaje. Brankový účet finále otevřel Brotánek již ve druhé minutě. V minutě páté srovnal na 1:1 Pulec a nakonec byl jako jediný, kdo za celý turnaj překonal famózního Jana Petrboka v brance Rohipnoláků. Zlatý gól vstřelil šest minut před koncem střelec mužstva Špirk. A i přes velkou snahu mladíků z Lahvoňe se skóre do konce zápasu nezměnilo. Uvolněný trůn pro vítěze Vánočního florbalového turnaje zasedli borci z Rohipnolu.

V rámci slavnostního zakončení byli vyhlášeni nejlepší hráči na jednotlivých postech. Ceny předával pan Václav Kyncl majitel prvního rakovnického internetového obchodu Hraju florbal. Florbalové dárky od Xtremu dostali brankář turnaje Ondřej Tvarůžek, obránce Jan Pospíšil a nejlepší útočník Kamil Hejda z Lahvoňe B.

Ceny pro nejlepší týmy a nejlepší střelce, kteří byli nakonec tři Martin Tvarůžek, Jan Melč a Michal Špirk předávala Monika Kochová.
Obrovské poděkování zaslouží i trio rozhodčích z Kladna, konkrétně Ondřej Neuman, Marek Michálek i Jiří Bareš, kteří zvládli pískání na jedničku. Bedřich Koch se těší na další setkání florbalistů třeba při připravované florbalové lize. (bk)