Fotbal

Již nějakou dobu se spekulovalo o snížení počtu mužstev v nejvyšší okresní soutěži. V červnu se tak stalo skutečností. Nejvyšší okresní soutěž se zredukovala na čtrnáct týmů. Jízdenku do nižší okresní soutěže (III. třídy OP) obdržely celkem tři týmy – poslední rezerva SK Pavlíkov, dále Sokol Pustověty a Šanov. Naopak velice dobře si vedl celek SK Lány, který měl pět kol před koncem sezony jistotu postupu do krajské soutěže – I. B. třídy.

Úspěšně zakončil sezonu i FK Kněževes, který nakonec postoupil do I. A třídy z třetího místa v tabulce. Braškov i Lidice se vzdali postupového práva a třetí celek soutěže s nabídkou nepohrdl.

Naopak na fotbalovou sezonu 2007 – 2008 bude chtít jistě rychle zapomenout mužstvo FC Jesenice. Tomu se v krajském přeboru doslova nedařilo a spolu s Dobříší sestoupil do I. A třídy. Ani Lužné nepřinesl uplynulý rok důvod k radosti. Vždyť A mužstvo po sedmiletém učinkování v I. B třídě spadlo zpět mezi okresní elitu a v současné době bojuje o návrat zpět do kraje. Nutno podotknout, že se v okresní soutěži Spartě Lužné daří. Ve třinácti duelech dokázali luženští fotbalisté odejít ze hřiště dvanáckrát vítězně. Pouze jednou, i hned v prvním kole II. třídy OP, remizovali na hřišti Sokola Branov. Zapomenout nesmíme ani na ženský fotbal na našem okrese. SK Pavlíkov hájil barvy rakovnické okresu v II. lize žen, leč neúspěšně a po roce se vrátil zpět do nejnižší soutěže. Rakovnický okres ovšem o zástupce ve druhé nejvyšší soutěži žen nepřišel. FK Rakovník, suverén III. ligy, si pod trenérem J. Janotou vybojoval postup.

Velká fotbalová slavnost se konala koncem června v Řevničově. Tamní klub slavil 70. leté výročí vzniku. Na místním hřišti se představili internacionálové AC Sparta Praha. Ti ukázali přihlížejícím a hlavně domácímu týmu, že ještě do starého železa nepatří. K vidění byly různé parádičky v podání internacionálů. Na levém okraji obrany diváci viděli Vladimíra Táborského, v útoku se pak představil Jozef Pešice či Martin Stratil. Internacionálové zvítězili nakonec poměrem 2:6.

Další fotbalová lahůdka byla na programu ve čtvrtek 4. září. V rámci druhého kola poháru ČMFS přivítal divizní celek SK Rakovník na svém stadionu ligového mistra jménem Slavia Praha.

Slávisté sice nepřijeli v nejsilnější sestavě, ale i přesto se na hřišti objevila velice zvučná jména jako Šmicer, Vaniak, Krajčík, Tavares a v neposlední řadě nejlepší střelec uplynulého evropského šampionátu mladistvých do 19 let Tomáš Necid, který se 1. ledna 2009 stal hráčem CSKA Moskva, ale i ligový kanonýr Goce Toleski. Rakovničané se nakonec museli sklonit před mistrem, kterému podlehli 0:7.

Box

V rakovnickém kulturním centru se ukutečnil 6. června takzvaný „Večer bojových sportů“. Taneční plocha se proměnila v ring. Diváci zhlédli osm boxerských zápasů v rámci turnaje, který byl nazván O pohár města Rakovníka. Dále byly k vidění ukázky dalších bojových sportů jako například karate, judo, aikido, nebo také řecko – římský zápas.

Pozemní hokej

Hráčkám HC 1972 Rakovník se podařilo udržet v divizní skupině. Na klubovém mistrovství Evropy, které probíhalo od 8. – 11. květnav Rakovníku, obsadily hráčky HC 1972 celkově 5. – 6. místo. Do elitní skupiny postoupil belgický tým HC Royal Antwerp a ukrajinský celek Dinamo Sumchanka. Naopak divizní skupinu B opouštějí týmy MHC Lille a BKS Brzeziny.

O měsíc později dorazila do klubu HC 1972 smutná zpráva. V pátek 6. června 2008 nás nečekaně opustil pan Václav Růžička. S Václavem nás opustila jedna z legend rakovnického HC 1972 i českého pozemního hokeje. Za jeho práce v klubu prošly rakovnickými týmy celé generace pozemkářů, které získaly nejeden úspěch v domácích i mezinárodních soutěžích.

In line hokej

Na zimním stadionu v Rakovníku bylo i v letním období živo. Město Rakovník zakoupilo pro in–line hokejisty multifunkční povrch, který byl po skončení sezony ledního hokeje položen na zimním stadionu místo ledu. Rakovničtí in–line hokejisté sice již rok hráli v první lize, ovšem díky hladkému betonu na zimním stadionu museli svá mistrovská utkání hrát ve „vyhnanství“. O d roku 2008 hraje IHC Rakovník svá domácí utkání před vlastním publikem.

Ostaní

O ledovou plochu zimního stadionu se již stará nová rolba. Ta byla uvedena oficiálně do provozu 9. prosince, kdy se na stadionu konala menší slavnost. Rolba OKAY 3500 byla pořízena za 2 735 215 korun. Futsalisté FC Kings dokázali postoupit do krajské soutěže. O tom rozhodli v posledním kole. Vedlo se také hokejbalistům HBC N. Strašecí. Ti v play – off 1. ČNHBL dokráčeli až do finále.