Jsou jimi běh do vrchu s hromadným startem o délce 1,25 km, intervalový výběh terénem o délce 750 m a na závěr intervalově výběh 127 schodů rozhledny. Časy ze všech běhů se sčítají do výsledného času. Pro děti jsou připraveny běhy pod rozhlednou o délkách 360 m, 720 m a 1440 m.

Běžci budou mít také možnost přihlásit se do soutěže štafet. Štafeta složená ze tří členů (nezávisle na pohlaví a věku) absolvuje stejný závod jako dospělí jednotlivci. Každý ze členů běží jeden dílčí závod (úsek) a následně se časy všech tří členů štafety sečtou do výsledného času.

Všichni zájemci o start se mohou registrovat on-line na stránkách www.rozhlednyvpohybu.cz, nebo v den závodu v závodní kanceláři, která bude umístěna ve stanu na náměstí Československé armády v Kryrech, od devíti hodin. Hlavní závod startuje v 11.30 hodin, závody dětí startují v 10 hodin. Startovné pro děti je 40,- Kč a pro dospělé 80,- Kč.

Závod je první akcí letošního seriálu Rozhledny v pohybu. Ta druhá se uskuteční už o den později v Plzni a jmenuje se Chlum třikrát jinak. O následujících víkendech jsou to pak akce na Krkavci u Plzně, v Praze na Petříně, a dále běh Vršíček třikrát jinak v Litohlavech u Rokycan a Hamelika třikrát jinak v Mariánských Lázních.

Více informací lze nalézt na stránkách www.rozhlednyvpohybu.

Rozhledny v pohybu: Kalendář závodů

30. 5. Kryry třikrát jinak - Schillerova rozhledna, Kryry

31. 5. Chlum třikrát jinak - Plzeň

13. 6. Krkavec třikrát jinak - Plzeň

14. 6. Petřín třikrát jinak - Praha

20. 6. Vršíček třikrát jinak - Litohlavy u Rokycan

21. 6. Hamelika třikrát jinak - Mariánské Lázně

Roman Sladký