Že se jedná pouze o druhou nejnižší soutěž? Nenechte se zmást. V dresu obou finalistů figuruje řada hvězd, kteří nastupují v hokejbalové extralize a v minulosti dokonce i v reprezentaci či extralize ledního hokeje.


Za Rakovník již hrálinapř. Martínek, Sýkora mladší i starší, Sunkovský, Gerlich či Martin a Ondřej Tvarůžkové. Domácí však před rozhodující bitvou řeší post gólmana. „Ondra Tvarůžek nemůže chytat, možná dostane příležitost Kučaba, který však nastupuje normálně na levém křídle. Mít dobrého gólmana je základ úspěchu. Hnidousy mají brankáře vynikajícího, Tomáš Červenka chytal i za Rakovník. Uvidíme, jak na tom budeme my," řekl nejlepší střelec Ráčků, legendární útočník Miroslav Tlustý, podle nějž mají zápasy parametry lepších týmů druhé ligy. „Od semifinále play off má soutěž velkou úroveň. Jak na naší, tak na straně kladenských týmů hrají hráči z vyšších hokejbalových i hokejových soutěží, zápasy mají slušnou kvalitu i náboj a podle mě to má parametry minimálně druhé ligy."


A jaké jsou největší zbraně soupeře? „Třeba v posledním finále měli čtyři hokejisty. Nastoupili bývalý hráč Kladna a současný hokejista Ústí Melka, kladenský Kužel, Čermák, jenž nastupuje v univerzitní lize v Americe či hráč druhé hokejové ligy v Německu," vyjmenoval největší esa týmu „Pivních hvězd" hrající kouč Roman Němeček, jenž se však posledního finále nezúčastní, neboť tou dobou bude na mistrovství světa v Pardubicích.


„Můžu ale říci, že natěšenost hráčů urvat to páté vítězství je veliká. To však platí i o soupeři, jenž vládne kladenské oblasti řadu let. Na nás tedy bude mu to překazit," smál se Roman Němeček.

Rozhodující finálový souboj začíná zítra v 10 hodin.