V předchozích letech skončil dvakrát páty, poté sedmý a letošní série závodů byla tedy vydařená. Jeho soupeřů bylo celkem 65. V Šumavském poháru dojel Miroslav celkově třetí, celkově ve všech kategoricích mu patřilo krásné 7. místo, což je mezi mladíky slušný výsledek.

„Jsem opravdu rád, protože je to můj největší úspěch ve veteránech. V poháru 'KVK' jsem skončil pátý, na Šumavě třetí, což tedy dalo celkové čtvrté místo,“ dovysvětluje Miroslav Ryšavý.

Poslední seriálový závod jeli motokrosaři v Rumburku, což je už závod více méně exhibiční (něco jako na Rakovnicku Pavlíkov) a tam si Miroslav dojel pro zlatý kov. Byla to taková příjemná tečka.

„Za celou dobu mě nepotkalo žádné zranění, což se na výsledcích podepíše. I když jsem měl nějaké osobní a jiné problémy, tak jsem dokázal vybojovat hezké umístění. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi drželi palce, a hlavně týmu, za který jezdím – MCC Chobot Car Club Rakovník, bez jehož finanční podpory bych závodit po republice vůbec nemohl,“ sdělil na závěr motokrosař Ryšavý.

Jeho závody probíhaly týden co týden, některé z nich vynechal, ale v kondici musel Miroslav fungovat od března do října, ano, tak dlouhý je motokrosový seriál. Nyní si „bramborový“ jezdec může pořádně odpočinout a „uklidit se do zimního spánku“.