Rakovník – Plzeň Bolevec 10:6

Už v prvním poločase šel do brankového brejku Rakovník, když Martin Seemann, Jahoda a dvakrát Procházka rozsvítili na ukazateli skóre stav 4:1. Během jediné minuty byl ale slibný náskok téměř pryč a po přestávce musel HC 1972 zvýšit obrátky. Martin Seemann dovršil hattrick, ale trefil se i bolevecký Krýsl a za stavu 6:4 pokračovala střelecká přetahovaná. Rozhodující úder si Rakovničtí připravili v rozmezí čtyř minut, kdy udeřili Trejbal s Procházkou, jenž pak spolu s Martinem Seemannem utkání i gólově podtrhli.

Rakovník – Bratislava Rača 5:3

První opět skóroval rakovnický Martin Seemann, ale soupeř dokázal dvěma brankami stav otočit a i ve druhém poločase byl k vidění napínavý duel plný šancí na obou stranách.

Bratislava vedla už 3:1, ale Martin Seeman z trestného rohu a poté Jahoda dokázali vrátit zápas k vyrovnanému stavu. Závěr pak vyšel lépe vítězům, za které skórovali do slovenské branky Martin Seemann a Duong Tran.

„Obě utkání jsme bojovali a dřeli naplno, odměnou je plný bodový zisk na cestě do play off,“ okomentoval vítězná střetnutí trenér rakovnického družstva Pavel Hraba. „Zaměřili jsme se na zlepšení útočné hry a tentokrát už naplno fungovala spolupráce Seemanna, Procházky a Jahody,“ liboval si po zápasech trenér rakovnického celku.

HC 1972 Rakovník: Hraba, J. Seemann – Trejbal, Dašek, Kopřiva, R. Ostaš, J. Ostaš, Skála, Klaban, Jahoda, Tran, Procházka. Hrající trenér Pavel Hraba. 

Miroslav Koloc