Ať už to bude akce zde pořádaná, či půjde o jinou akci s účastí hráčů z našeho okresu.
Jednou z takovýchto akcí je i Memoriál Ladislava Bielika v Kolešovicích. Jedná se o již tradiční turnaj v bleskovém šachu, pojmenovaný po předčasně zemřelém kapitánovi kolešovického družstva. Ve skutečnosti turnaj navazuje na tradici velikonočního turnaje pořádaného v blízkých Chrášťanech členem holešovického klubu Václavem Hejdou a Šachovým klubem Rakovník. Takže ačkoliv turnaj byl označen jako 4. ročník, jedná se ve skutečnosti již o .ročník velikonočního bleskového turnaje.
Letos se na startu turnaje sešlo 19 hráčů, kteří upřednostnili šachy před krásným velikonočním počasím. Většinou se jednalo o hráče z obou okresních klubů (4 z Kolešovic a 6 z Rakovníka), ale přijeli i hráči z Prahy, Žebráku, Berouna, Kladna, Buštěhradu, Říčan a dokonce i z Nového Bydžova.
Boje na šachovnicích začaly po desáté hodině a byly velmi vyrovnané. Vždyť vítěz turnaje ztratil 2,5 bodu z 18 možných. Byl jím David Cozl ze Žebráku. Na začátku turnaje sice ztratil dva body, ale pak nezaváhal a povolil soupeřům již jen jednu remízu, kterou v posledním kole pojistil své vítězství. Na druhém místě se umístil rakovnický Jaroslav Satranský se ztrátou 0,5 bodu za vítězem. Boj o třetí místo probíhal sice urputně, ale přeci jenom s větším odstupem za prvními dvěma vítězi. Z trojice mladých a nadějných hráčů byl nakonec nejúspěšnější Pavel Fencl z Nového Bydžova. Hned za ním skončil další hráč Rakovníka, Jan Slanec.
Z Rakovnických skončili Grulich na 9. místě, Dočekal na 10. místě, Kohout na 16. místě a Bauer na 19. místě. Z domácích hráčů skončil Hejda starší na 12. místě, Urban na 14. místě, Šlégr na 17. místě a Hejda mladší na 18. místě.
Po skončení turnaje se většina hráčů rozjela do svých domovů. Našlo se však 9 nadšenců, kteří spolu sehráli další turnaj, kteří ovládli rakovničtí hráči. Zvítězil Satranský před Slancem, Dočekalem a Kohoutem. Teprve za nimi skončil vítěz prvního turnaje Cozl. Domácí hráči Urban, Klosse a Šlégr obsadili poslední místa.