Vývoj souboje dvou rezerv napověděl už příjezd hostů. Ti totiž přijeli ve čtyřech a ještě oslabeni. A tak Müller a Stružka své soupeře přehráli velmi snadno a s kontumační výhrou Homoly rozhodli o vítězství v zápase. Partie na prvních dvou deskách tak rozhodovaly pouze o výši výhry. Dočekal sice v zahájení ztratil pěšce, ale s přechodem do střední hry se začala projevovat jeho větší zkušenost. Partii neustále vylepšoval až ji ukončil výhrou. Nejdéle se trápil Vondrášek na 1. šachovnici, kde mu soupeř nedal nic zadarmo a partie spěla do vyrovnané koncovky. Zde však Vondrášek ukázal, že v této fázi partie nejsou síly vůbec vyrovnané a stanovil tak konečný stav zápasu na skvělých 5:0. V této skupině hraje také družstvo ŠK Rakovník D, které zajíždělo na půdu zkušeného Berouna B. Proti zkušeným hráčům se naši mladíci moc neprosadili. Mařík a Folbr brzy po zahájení ztratili figuru a přes úpornou obranu své partie již nezachránili. Trochu lépe na tom byl Pokorný, který sice v zahájení ztratil pěšce a své figury rozestavil dost nekoordinovaně, ale přesto soupeři kladl odpor. Pak ale sebral „otráveného“ pěšce, ztratil figuru a prohrál. Prohra v zápase tak byla zpečetěna a zbylí dva hráči již bojovali pouze za zmírnění výsledku. Spilka už v zahájení svého slabšího soupeře přehrál a přešel do vyhrané koncovky. Po odmítnutí remízy však přehlédl matovou kombinaci, dostal se do časové tísně, kde vyrobil hrubku. Poslední tahy provedl pak už jen ze setrvačnosti. Hrozícímu debaklu tak musel zabránit poslední hráč, Pavel Lev. Ten si vzpomněl na minulé kolo, postavil své figury na správná políčka, obešel soupeřovy nástrahy a v nestřeženém okamžiku sám zaútočil. Získal figuru a ke všeobecnému překvapení již nic nepokazil a vyhrál.

Ve skupině B zajíždělo družstvo ŠK Rakovník C na půdu nováčka soutěže, Hostivic C. Ačkoliv papírově měli být Rakovničtí favority, vývoj zápasu poznamenala skutečnost čistě nešachová. Ryska si neodpustil sobotní diskotéku a v neděli už jen poslal SMS, že jeho schopnost komunikovat, natož hrát šachy, je nulová. Na zápas tak Rakovník dorazil pouze se čtyřmi hráči, což výsledek zápasu silně poznamenalo. Wasserbauer a Duda sice snadno zvítězili, ale Košnar po chybě rychle prohrál. Osud zápasu tak spočinul na bedrech Brady, který v partii pociťoval peklo (to totiž bylo jméno jeho soupeře). Na pokyn kapitána nabídl soupeři remízu, která byla odmítnuta. Partie pak prošla několika zvraty, kdy se střídavě radovali domácí i hosté. Nakonec se však štěstena usmála na domácí a Rakovničtí tak prohráli těsně 2:3.

Druhý okresní zástupce, rezerva Kolešovic odjela k zápasu do Buštěhradu, kde ji očekávalo tamnější céčko. Jako první skončil Vlček, kterému se partie moc nepovedla. Jeho prohru měla vyvážit výhra Šlégra, který hrál výborně. Bohužel svou partii pokazil chybou a to tak velkou, že Kolešovičtí rázem prohrávali 0:2. Kočí, Seman a Procházka se však odmítli s nastalou situací smířit, bojovali, vylepšovali a na rozdíl od Šlégra nepokazili své partie. Díky tomu se jim podařilo zcela otočit stav zápasu a zvítězit 3:2!

Mládež:
Radkovi Wasserbauerovi se na polofinále Mistrovství ČR juniorů příliš nedařilo, a tak mu účast v této soutěži posloužila pouze jako získání zkušeností. Vždyť většina soupeřů byla o 2 až 4 roky starší a zkušenější!