Na půdě druhé Blatné čekali úspěch Strašecí jen velcí optimisté, domácí Datlové mají silný tým. Vedli už 4:0, ale pak jim Bubáci ukázali, že není radno je podceňovat. Skóroval Kmeť, zkušený Wittmayer přidal dvě branky, a na začátku třetí třetiny byl blízko hattricku a tím i vyrovnání. Jenže jeho ránu zastavila tyčka, a tak začali úřadovat domácí. Zejména skvělý Braun, který celkem šesti kanadskými body zařídil výhru Blatné 7:3.

Na budějovickém Pedagogu šlo v neděli o víc. Domácí měli o bod méně než desáté Strašecí, ve hře tak bylo hodně. Hosté tentokrát začali dobře, veterán Lev je poslal do vedení, ale postupně převzal iniciativu Pedagog. Zejména ve druhé části odehráli Strašečtí jeden z nejhorších výkonů v sezoně, díky skvělému brankáři Dvořákovi však prohrávali pouze 1:2 a mohli se do utkání vrátit. Jenže nařízené trestné střílení kapitán Kmeť nedal, vzápětí těsně minul v šanci O. Duchoň, naopak domácí z protiútoku zvýšili na 3:1. Pak už zápas ovládli, Samšukovo snížení na konečných 4:2 bylo už jen labutí písní hostů.

Ani Rakovníku se ve 2. lize na jaře nedaří. Začal sice výhrou 8:2 nad Kladnem B, ale pak na hřišti pražského Kova B přišel o vedení 2:1 při power-play domácích. Následně Ráčci padli po nájezdech 2:3. Pak sice znovu vyhráli nad béčkem Kladna, ale pouze kontumačně 5:0, soupeř nedal sestavu dohromady.

Naposledy se marně pokoušeli nachytat v bitvě o první místo Rafany Praha. Přes dvě branky někdejšího mistra republiky Martina Tvarůžka prohráli 2:4 a v tabulce jsou druzí právě za svým přemožitelem. Bodů mají stejně, ale Rafani utkání k dobru.