AC Start Karlovy Vary – TJ Šanov 2:10


Poslední celek tabulky byl pro hosty snadným soustem a po nerozhodných čtyřhrách se jasně projevil výkonnostní rozdíl. Jediný singlový bod ztratil Tomáš Cafourek v pěti setech s Völgyesim.
Body TJ Šanov: Hejda 3, J. Cafourek 3, Koděra 2, T. Cafourek 1, čtyřhra Hejda – Volák.

Sokol Plzeň V. – KST Rakovník 8:10


Už 1:6 vedli hosté, když nejdramatičtější zápas svedl Čech v pěti setech s Jakubcem, ale domácí se nevzdali a postupně vyrovnali až na 7:7. Bucifal pak zdolal Jakubce, ale Vlček podlehl Havlíčkovi, a tak se rozhodovalo až v závěru. Lédl pak vedl nad Rasochou 2:0 na sety, avšak o vítězný bod musel bojovat až do koncovky pátého setu, který vyhrál 11:8. Čech pak sice prohrál první set se Šulcem, ale v dalších už našel správný recept a vybojoval desátý bod.
Body KST: Bucifal 4, Čech 2, Lédl 2, Vlček 1, čtyřhra Vlček – Bucifal.


AC Start Karlovy Vary – KST Rakovník 1:10


Ani suverénní vítězství nestačilo na třetiligovou jistotu, před Rakovníkem zůstal na osmém místě plzeňský Union. Domácí v podstatě během utkání rezignovali a čestný bod získal pouze Klůj nad náhradníkem Kosem.
Body KST: Bucifal 3, Vlček 2, Čech 2, Kos 1, čtyřhry Vlček – Bucifal a Čech – Kos.
„I přes úspěšné výsledky v závěrečné části základní části jsme skončili ve skupině A na devátém místě a čeká nás souboj o udržení s devátým celkem z druhé skupiny TTC Říčany, což není zrovna snadný soupeř. Hraje se 19. 4. a 26. 4., o tom, kdo začne na domácích stolech, rozhodne losování,“ uvedl po utkání Jiří Vlček.


Sokol Plzeň V. – TJ Šanov 4:10


Na hosty platil pouze Jakubec, který postupně zdolal T. Cafourka i Koděru v pěti setech a J. Cafourkovi nepovolil ani jeden. Celkově však slavil úspěch vyrovnaný celek Šanova v čele s Hejdou. Šanovští tak postupují do semifinále play off proti pražskému Slavoji z druhého místa, další semifinálovou dvojici tvoří Pedagog Č. Budějovice a Strakonice.
Body TJ Šanov: Hejda 3, Volák 2, T. Cafourek 2, J. Cafourek 2, čtyřhra Hejda – Volák.

Miroslav Koloc