TJ Šanov – TJ Sokol Studená 9:3
Soupeř si z Jindřichohradecka přivezl do Šanova senzační výhru z domácích stolů 9:8 a zlobil i v úvodu druhého finále. Debl Štepka-Václavík zvítězil v úvodu nad Korbelem s Doležalem lépe zvládnutými koncovkami setů, Koděra ale podlehl soupeřově jedničce Korbelovi na 1:1. Poté však Štepka proti Mádrovi a Vaculík trpělivou hrou s obranářem Smolou, jemuž vrátil porážku z prvního utkání ve Studené, vrátili vedení 3:1 na šanovskou stranu.


Uklidnění domácí pak rozjeli bodovou šňůru, kterou zakončil vítěznou devítkou Koděra výhrou 3:0 nad Smolou. „Prokázali jsme velikou víru ve vítězství a vyrovnání stavu play off, ale pro nedělní rozhodující duel to už v této chvíli nic neřeší. Je to další a jiný zápas a musíme do něj jít podobně,“ uvedl po posledním míčku Václav Hejda a rozhodující utkání mu dalo o den později za pravdu.
Body TJ Šanov: Štepka 2, Hejda 2, Vaculík 2, Koděra 2, čtyřhra Štepka-Vaculík.

TJ Šanov –  TJ Sokol Studená 9:4
Rozhodující finále nezačalo pro domácí dobře. Dvojice Štepka s Vaculíkem sice dokázala za stavu 2:2 na sety v tom pátém smazat náskok soupeře z 3:9 na 9:9, ale přece jen podlehla 2:3. Vaculík pak nenašel recept na Smolovu obranu a výpadový útok a prohrál ve třech setech. Domácí prapor zvedli Štepka v zápasech s Doležalem a Korbelem a bojovník Hejda výhrou nad Mádrem na stav 3:3.

Pak přišel domácí nápor, ve kterém vynikly Hejdovy bitvy se Smolou a Doležalem i důležitý Vaculíkův bod proti Korbelovi. Náskok 8:3 pak potvrdil Štepka posledním finálovým míčkem v utkání s Mádrem a mohly propuknout spontánní oslavy, které řídil Václav Hejda: „Několikrát za sebou se nám play off nepovedlo, teď ano a takové zápasy, jako byly ty víkendové, jsou hlavně v hlavě a o psychice. My jsme moc chtěli postoupit pro sebe a pro výborné diváky, kterých se tu v sobotu a v neděli sešla plná tělocvična a bylo je slyšet. Postup jsme chtěli vybojovat i pro všechny, kterým to udělalo radost, ale v neděli tu být nemohli. Je to bomba, dali jsme to,“ radoval se Václav Hejda.
Body TJ Šanov: Štepka 3, Hejda 3, Vaculík 2, Koděra 1.

Autor: Miroslav Koloc