Plzeň Litice – Rakovník 5:2

Vyrovnaný průběh zápasu narušil až po čtvrthodině Bárta úvodní brankou, ale celý první poločas Rakovník nejen odolával tlaku domácích povzbuzovaných četnými příznivci, ale dostával se i do šancí hlavně díky Jahodovi. Po přestávce byl plzeňskou obranou faulován Tran a následnou penaltu Jahoda bezpečně proměnil na 1:1. Litice však brzy Čechem získaly vedení zpět a dalšími trefami se znovu blýskl střelec utkání Bárta.V těch chvílích byli domácí pohyblivější a rychlejší. Rakovník ještě zkusil odvolat gólmana a posílit útok, ale na 5:1 zvýšil Gerlický a Tran dvě minuty před koncem jen pohotově korigoval na konečných 5:2.

„Se čtvrtým místem být spokojený nemůžu, na druhou stranu semifinále bylo dlouho vyrovnané, nám chyběli tři hráči základní sestavy, další tři hráli se zraněním. Z tohoto pohledu jsem rád za postup do play off, ve kterém jsme i v semifinále hráli důstojnou roli,“ okomentoval porážku trenér Pavel Hraba a dodal: „Přípravu na nový ročník začneme v srpnu, do té doby budou udržovací tréninky. Čeká nás evropský pohár v hale, příprava na něj bude záviset na možnostech tréninku. My se chceme soustředit hlavně na domácí extraligu.“

Konečné pořadí play off 2019: 1. TJ Plzeň Litice 2. Bohemians Praha 3. SK Slavia Praha 4. HC 1972 Rakovník.

Sestava HC 1972 Rakovník: J. Seemann – R. Ostaš, Dašek, Kopřiva, J. Ostaš, Branšovský, Krejčí, Klaban, Jahoda, M. Seemann, Karafiát, Tran, Jílek, Procházka, J. Trejbal. Hrající trenér Pavel Hraba.

Miroslav Koloc