Turnaj nejlepších evropských celků začne v pátek a skončí v pondělí. Do Rakovníka zavítají výpravy z Běloruska, Ázerbajdžánu, Chorvatska, Gibraltaru, Irska či Švýcarska. Mezi výpravami nebudou chybět ani čeští zástupci pražská Slavia a také domácí HC 1972 Rakovník.

„Za to, že můžeme turnaj v Rakovníku uspořádat, jsme velice rádi. Práce na přípravě už začaly," sdělil před časem Rakovnickému deníku prezident HC 1972 Rakovník Miroslav Koloc a dodal: „Od všech v klubu to bude vyžadovat nejvyšší sportovní a organizační nasazení za pomoci Města Rakovník. Je to vůbec poprvé, kdy domácí muži budou hrát po Římě, Záhřebu a Edinburghu Evropu před vlastním publikem. Máme v plánu turnaj využít i jako prezentaci hlavně menších rakovnických sportů a třeba i kultury. Je to hodně náročná akce bez jakékoliv podpory ČSPH, ale věřím, že ji stejně jako evropský pohár žen v roce 2008 zvládneme."

K tomu všemu navíc klub rakovnických pozemních hokejistů doufá, že se turnaj uskuteční na novém umělém povrchu. Zázemí v prostorách Městského stadionu Rakovník mají hokejisté velmi solidní, horší je to již se stavem povrchu tamního hřiště. Ten po několika letech užívání vykazuje známky poškození. Nový povrch by se tak jistě hodil, zvláště, když domácí hokejisté budou bojovat o mety nejvyšší mezi evropskými šampiony.

Před osmi lety Rakovničtí turnaj pořádali, a to v kategorii žen, a mezi „vyvolenými" celky nechyběly ani Rakovničanky. Za velmi solidního počasí a po dobré práci organizátorů odjížděly celky ze Skotska, Belgie, Itálie, Francie, Ukrajiny, Polska a Irska spokojeny.

Určitě si nenechte turnaj ujít, těšit se můžete na kvalitní duely.