Šanov sice zaváhal proti Královu Dvoru, ale v tabulce mu patří stále druhé místo, které zaručuje účast v semifinále play off o postup do II. ligy.
Příznivci stolního tenisu se mohou těšit na sobotu 15. 3., kdy se oba naši zástupci utkají od 14 hodin v Jandačově sále rakovnické sokolovny a toto třetiligové derby má vždy svoji osobitou atmosféru.


KST Rakovník – SF SKK El Niňo Praha 10:7

I proti oslabeným hostům se domácí na velmi potřebnou výhru dost nadřeli, Pražané dokonce vedli 1:3 po prohře Vlčka 2:3 s Benešem, ale pak se karta začala pomalu obracet zásluhou Bucifala, jenž v pěti setech právě proti Benešovi vyrovnával na 6:6, pak porazil 3:1 Plachého a v závěrečných dvouhrách Čech – Beneš 3:2 a Vlček – Plášek 3:2 potvrdili domácí v napínavých koncovkách rozhodujících setů svůj úspěch.
Body KST: Bucifal 3, Vlček 1, Čech 1, Lédl 1, 4 x WO


TJ Šanov – Sokol Králův Dvůr B 6:10

Útlum přišel na šanovské kvarteto i na domácích stolech, nedařilo se Volákovi a J. Cafourkovi, na lepší výkony je zvyklý i Hejda, a tak jediný, kdo příjemně překvapil, byl při absenci T. Cafourka Filip Koděra, jenž si postupně poradil s Vašátkem, Řejhou 3:2, porazil i Malinu a podlehl až Vorlíčkovi. Zápas se lámal za stavu 5:5, kdy Volák prohrál s Vašátkem, Hejda s Vorlíčkem a J. Cafourek 2:3 s Malinou.
Body TJ Šanov: Koděra 3, Hejda 2, Volák 0, J. Cafourek 0, čtyřhra Hejda – Volák.


KST Rakovník – Sokol Králův Dvůr B 10:6

Po vyrovnaných čtyřhrách byl jedním z rozhodujících okamžiků otočený zápas Lédla proti Vorlíčkovi z 0:2 na 3:2 a totéž zopakoval rakovnický lišák i proti Řejhovi. Rozhodující náskok získali domácí na 7:3 po singlech Vlček – Vašátko 3:1, Bucifal – Řejha 3:0 a Lédl – Malina 3:0. Devátý bod na 9:5 získal Čech proti Malinovi a cestu za dalšími třemi záchranářskými body ukončil suverénní Lédl 3:0 s Vašátkem.
„Čekaly nás důležité zápasy s těžkými soupeři, úlohu nám usnadnil pražský celek v oslabené sestavě a v neděli s Královým Dvorem Jirka Lédl, kterému se v minulosti na tento tým moc nedařilo, ale tentokrát si to vynahradil v pravou chvíli,“ uvedl po utkáních Jiří Vlček.
Body KST: Lédl 4, Bucifal 2, Vlček 2, Čech 1, čtyřhra Vlček-Bucifal.


TJ Šanov – SF SKK El Niňo Praha 10:3

V druhém víkendovém utkání to už zase byl ten Šanov,na který jsou početní domácí diváci zvyklí. Od začátku domácí udávali tempo duelu, oporou byl opět Hejda se třemi body, dařilo se i ostatním. Šanov tak míří do play off, kde ho čekají s největší pravděpodobností Strakonice, ve kterém by chtěl znovu bojovat o postup do II. ligy, ke kterému měl v minulých dvou ročnících velmi blízko.
Body TJ Šanov: Hejda 3, Koděra 2, Volák 2, J. Cafourek 2, čtyřhra Hejda – Volák.

Miroslav Koloc