Podle futsalisty Atlanticu Marka Tvrze je sestup logickým vyústěním. „Loni jsme bojovali o postup do druhé ligy. Z loňské sestavy byl ale celý podzim zraněný Polák, Sklenka půl sezony zmeškal z důvody dlouhodobě plánované operace, zdravotní trable měl i Červený a Severin. Z časových důvodů přestal hrát Hejda. Nehledám alibi pro zdůvodnění sestupu, ale bohužel se nepodařilo absenci těchto hráčů nahradit,“ smutnil.

Také do duelu s Benešovem měli Rakovničtí k dispozici velmi úzký kádr, hostě však na tom nebyli lépe, když teprve v průběhu prvního poločasu na utkání dorazili dva hráči. To už ovšem na tabuli svítilo skóre 0:3 pro Arsenal, který se zaslouženě ujal vedení. Naději pro Atlantic vykřesal Sklenka. Dominanci Arsenalu ale režíroval kapitán Šindelář, který se podílel na dalších dvou brankách.

Druhý poločas se domácí Atlantic prezentoval v lepším světle. V průběhu druhé půle dokázal snížit až na 5:7, když hru Rakovničanů řídil skvěle hrající Sklenka, který se prosadil celkem čtyřikrát. Závěr ale patřil hostům, kteří vstřelili ještě dvě branky a poslali definitivně Atlantic o soutěž níž.

„Hrát divizi ve futsale a zároveň divizi ve fotbale je velmi náročné. K zápasům jsme se téměř celou sezonu scházeli s maximálně jedním, občas dvěma hráči na střídání, což je málo. Každý zápas rotovala jiná sestava. Věřím, že do příští sezony se mužstvo ustálí, eventuálně začneme budovat úplně nové, které časem bude aspirovat o návrat do divize,“ doufá Marek Tvrz a dodává: „Atlantic loni oslavil dvacet let existence a byla by škoda, kdyby měl futsal v Rakovníku skončit úplně.“