Startuje se ve 14:00 hodin, registrace bude probíhat už od pravého poledne na skryjských kurtech. Závodníci platí startovné 250 korun (děti 100 Kč), ale na trati po dokončení triatlonu je pro ně připraveno občerstvení. Vítězové se samozřejmě mohou těšit na diplomy a ceny.

Skrejský triathlon se zrodil před 21 lety, kdy se pět kamarádů domluvilo, že si, jen tak z legrace, vyzkouší takový minitriatlon. "Plavání v Berounce, pak na kole kousek na kopec přes les a oběhnout vesnici. Když jsme to pak někde vyprávěli, všichni byli nadšení. Takže další rok už s námi chtělo závodit dalších 20 lidí a tak vznikl oficiálně první ročník Skrejského triathlonu," vypráví hlavní pořadatel Tomáš Jelínek.

Dodává, že na druhý ročník už se přihlásilo zhruba 50 závodníků a tento počet se drží, plus - mínus, až dodnes.

Jak už bylo řečeno, Skrejský triathlon obsahuje 100 m plavání, 10 km na kole a něco přes 1 km běhu, takže si ho může vyzkoušet téměř každý. Organizátoři připravují i kategorie pro děti se zkrácenou trasou.

"Spousta závodníků se účastní pravidelně, ať už z řad místních, návštěvníků z okolních vesnic, nebo i chatařů, dovolenkářů i rakovnických borců. Skrejský triathlon je i významnou společenskou akcí, protože přihlížejících fanoušků je každoročně velký počet. V první polovině srpna většinou přeje i počasí. Jen dvakrát za těch dvacet let pršelo, tak to nechci letos zakřiknout! Prostě přijďte 12. srpna závodit i fandit," dodal Tomáš Jelínek.