V jezdeckém areálu Královický Dvůr u Slaného nejvíce zazářila třináctiletá Adriana Štolcová s klisnou Sunny Day, která zvítězila v národní soutěži Z nejen v kategorii dětí, ale i dospělých.

„Původně trochu váhala, jestli vůbec má se svojí klisnou na start dostatečně natrénováno, ale nakonec se rozhodla jet a je z toho takový úspěch včetně postupu na republiku,“ okomentovala Adrianino zlato majitelka JK Spongilit Jarmila Štolcová a radost měla i z druhé, tentokrát stříbrné medaile.

Získala ji devítiletá Karolína Vitnerová s klisnou Darlun, jež z druhého místa v kategorii dětí národnostní soutěže Z rovněž jako nejmladší účastník slavila postup.

V početném poli startujících se neztratil ani Vilém Fiška na koni Borec v kategorii dospělých a juniorů, když po nadějném průběhu nakonec obsadil čtvrté místo. A spokojená byla na pátém místě v kategorii dětí i Alexandra Typoltová se svým vraným Jaffou.

„Organizace soutěže v areálu Královického Dvora byla na jedničku, pojede se tu i 4.-6. září mistrovství republiky, kde nebudeme chybět. Poděkování za patří trenérce našich mladých workerů Šárce Kopecké a stejně tak i rodičům, bez kterých by tyto úspěchy byly nerealizovaným snem,“ potvrdila radost výpravy Jarmila Štolcová.

Miroslav Koloc