„Bronz z mistrovství světa je můj největší úspěch v životě a jsem moc ráda, že to vyšlo,“ sršela spokojeností Gabriela Uriková a zároveň přiznala, že se před jejím vystoupením objevila nervozita. „Samozřejmě jsem měla trému, ale přesvědčovala jsem se, že jsou to závody jako každé jiné a nakonec převládl úžasný pocit z celé atmosféry.“

Zisk cenného kovu a výkon mladé závodnice pochopitelně potěšil i její rodiče. „Celá rodina Gábinku podporujeme a z jejího světového úspěchu máme velkou radost. Je to odměna jak pro ni tak pro nás,“ byli nadšeni.

Novopečené druhé vicemistryně světa ve sportovním aerobiku v kategorii kadet se na mistrovství světa probojovaly díky třetímu místu na domácím šampionátu v Praze, a jak potvrdila i jedna z jejích trenérek Liunka Do Thuy, na světový šampionát byly skvěle připraveny. „Intenzivně jsme trénovaly už od srpna, kdy jsme do svých tréninků zařadily kromě aerobiku i běh, plavání a kolo. Tudíž jsme na MS byly maximálně připraveny a navíc oproti květnovému evropskému šampionátu holky jely i bez zranění,“ uvedla trenérka.

Liunka Do Thuy také přiznala, že u jejích svěřenkyň panovala hlavně v základním a semifinálovém kole nervozita. „Finálové kolo ale holky rozjely a zacvičily bez větších chyb. Tím, že holky získaly bronz v tak silné konkurenci, byla odměna za tu veškerou půlroční dřinu v tělocvičně a i doma. Pro nás je to zatím největší úspěch a jsme spolu s Markétou Vondráčkovou na holky velice pyšné. Je to zážitek na celý život,“ dodala spokojená trenérka.